Knurów: Piłkarska środa dla Czarnych

W meczu 3 kolejki Klasy Okręgowej Concordia Knurów przegrała przed własną publicznością z Czarnymi Pyskowice 0:3 (0:1). Dla podopiecznych trenera Zbigniewa Matuszka była to druga porażka w tym sezonie.

Piłkarze Concordii po sobotnim zwycięstwie nad Sośnicą Gliwice rozpoczęli dzisiejsze spotkanie z animuszem jednak w pierwszych fragmentach gry dobrych sytuacji niewykorzystali Grzegorz Suchanek i Wojciech Barnik. Goście próbowali się odgryźć i w 22 minucie spotkania objęli prowadzenie. Po wrzutce z prawej strony boiska niefortunną interwencją popisał się Michał Mikulski pakując piłkę do własnej bramki. Knurowianie próbowali szybko odpowiedzieć, ale grzeszyli nieskutecznością. Piłkarze Czarnych także swoich szans groźnie kontratakując ale wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

Po przerwie goście mogli podwyższyć wynik, ale Piotr Petzelt przegrał rywalizację „sam na sam” z Dominikiem Szwagrzykiem. Czarni Pyskowice dopięli swego w 58 minucie kiedy to Tomasz Pasternak strzałem głową pokonał bramkarza Concordii. Druga bramka podłamała podopiecznych trenera Zbigniewa Matuszka. Knurowianie podjęli próbę odrobienia wyniku lecz ich ataki były przewidywalne i dość łatwo radzili sobie z nimi defensorzy gości. W 90 minucie zawodnicy Czarnych „zamknęli” mecz. Niefrasobliwość obrońców Concordii wykorzystał Adrian Przybysz pokonując Szwagrzyka ustalając wynik spotkania na 0:3.

Concordia Knurów – Czarni Pyskowice 0:3 (0:1)

Bramki: Mikulski 22′ (sam.), Pasternak 58′, Przybysz 90′

Concordia: Szwagrzyk – Czajka, Mikulski, Szkatuła, Wolski – Kocur (69′ Guzera), Suchanek (45′ Zając), Orylski, Barnik (75′ Bociek), Kaczor (88′ Garczorz) – Jankowski (61′ Żylski).

Czarni: Ziarnik – Kowalski, Saborowski, Kołsut (75′ Grabani), Błaszczyk – Chwistek (80′ Dobrzyński), Bladycz, Front, Pasternak, Rapsiewicz (68′ Przybysz) – Petzelt (77′ Lis).

Żółte kartki: Mikulski – Kowalski, Saborowski, Kołsut, Front.