KnurówNewsySport i rekreacja

Knurów: Pierwsze półrocze startowe zakończone wielkimi sukcesami podopiecznych knurowskiego Eugena.

26-27.06 w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym i Puchar Polski w Wyciskaniu Leżąc w sprzęcie.

26.06 w Mistrzostwach Polski wzięło udział łącznie 48 zawodniczek i 155 zawodników, w tym 5 zawodników naszego Klubu.

Sandra Dzieżok, Juniorka 16 w wadze do 52kg, która zaliczyła wszystkie trzy podejścia, w trzecim tym samym pobijając swój własny rekord życiowy, wycisnęła 42,5 kg i zajęła 1 miejsce.
Sandra zajęła również 3 miejsce w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę wśród juniorek do lat 16.

Justyna Pietrykowska, Juniorka 16 w wadze do 69 kg zajęła 1 miejsce, wyciskając sztangę ważącą 67,5 kg zajmując tym samym 1 miejsce.
Zawodniczka staje również na drugim miejscu podium w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę wśród juniorek do lat 16.

Bartłomiej Ogrodniczuk, Junior 18 w wadze do 74 kg zajął 5 miejsce, wyciskając sztangę ważącą 100 kg, zaliczając wszystkie podejścia i zwiększając swój rekord życiowy od ostatnich, majowych zawodów o 5 kg.

Dawid Nowok Junior 23 w wadze do 74 kg, zajął ostatecznie 2 miejsce po bardzo zacietej walce na pomoście. Zawodnik zalicza wszystkie trzy podejścia, w pierwszym podaje 120 kg, w drugim 125kg a w trzecim, podaje 137,5kg i ku zdziwieniu wszystkich, nawet on sam był w szoku, zalicza to podejście, dające mu srebrny medal. Dawid tym samym poprawia swój rekord życiowy o 7,5 kg.

Przemysław Kluk, senior, w wadze do 105 kg zajął 3 miejsce wyciskając 202,5kg.

Sandra i Justyna stają jeszcze na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji drużynowej.

W drugim dniu odbyło się Wyciskanie Sztangi Leżąc w specjalistycznych koszulach. Łącznie udział wzięło 45 zawodniczek i zawodników.

Z Klubu EUGEN Knurów rywalizowało 4 zawodników.

Sandra Dzieżok, debiutanta w Wyciskaniu sprzętowym, Juniorka 18 w wadze do 57 kg, zaliczyła tym razem tylko jedno podejście, wycisnęła 47,5 kg, co dało jej pierwsze miejsce.

Justyna Pietrykowska, Juniorka 16 w wadze do 76 kg zdobyła 1 miejsce wyciskając sztangę ważącą 95kg.
Zawodniczka rywalizowała również w seniorkach, w wadze do 69 kg, gdzie zajęła również 1 miejsce.

Bartłomiej Ogrodniczuk, debiut w Wyciskaniu w sprzęcie, rywalizował wśród juniorów do 18 w wadze do 74kg. Zawodnik zaliczył jedno podejście ze sztanga ważącą 105 kg co dało mu jednak 3 miejsce. W grupie rywalizowało 5 zawodników.

DAWID NOWOK wśród juniorów 23 w wadze do 74 kg , po zaciętej walce na pomoście, zajął 1 miejsce, wyciskając sztangę ważącą 150kg.
Dawid wśród seniorów w wadze do 74 zajmuje jeszcze 2 miejsce.

JUNIORKI do 18, Sandra i Justyna zdobywają 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie i doping. W szczególności Monice Miczce, Wiolecie Pietrykowskiej oraz trenerce Katarzynie Dzieżok.