InformacjeKnurówNewsySport i rekreacja

Knurów: Pewne zwycięstwo na zakończenie piłkarskiej jesieni

Concordia Knurów w sobotnie popołudnie pokonała Orła Nakło Śląskie 3:0 (1:0) w spotkaniu ostatniej kolejki rundy jesiennej w Klasie Okręgowej. Podopieczni trenera Krzysztofa Nieradzika, który zastąpił nieobecnego dzisiaj Szymona Pietkiewicza kończą piłkarskie zmagania w środku ligowej tabeli.

Początkowo to goście mogli zdobyć bramkę, ale w 8 minucie strzał Pitasa zatrzymał Szwagrzyk. Chwilę później to knurowianie zaatakowali i objęli prowadzenie. W zamieszaniu w polu karnym przytomnością umysłu popisał się Garczorz, który umieścił futbolówkę w siatce. Orzeł chciał odpowiedzieć natychmiast i zepchnęli do defensywy gospodarzy. Jednak z próbami Podleszki i Pitasa dobrze radził sobie bramkarz Concordii lub były niecelne. W rewanżu uderzenie Kocura obronił Walesa.

W drugiej części gry „biało-zielono-czarni” kontrolowali sytuację na murawie, a do tego w 55 minucie po składnej, dwójkowej akcji Kaczora z Żylskim ten drugi podwyższył prowadzenie dla swojego zespołu. Kilkanaście minut później Jankowski zdaniem sędziego został nieprawidłowo powstrzymany w polu karnym i arbiter wskazał na jedenasty metr. Do rzutu karnego podszedł Kaczor, który pewnym strzałem ustalił wynik spotkania na 3:0 dla gospodarzy.

Piłkarze Concordii Knurów po 15 rozegranych spotkaniach mają na swoim koncie 19 punktów. Na ten bilans złożyło się pięć wygranych, cztery remisy i sześć porażek.

Concordia Knurów – Orzeł Nakło Śląskie 3:0 (1:0)
⚽Bramki: Garczorz 15′, Żylski 55′, Kaczor 70′ (karny)

Concordia: Szwagrzyk – Kocur, Mikulski (90′ Szkatuła), Bociek, Cich (73′ Broja) – Jankowski (84′ Nieradzik), Surówka (46′ Balon), Guzera, Kaczor, Żylski – Garczorz (68′ Kramarzyk).

Orzeł: Walesa – Wylenżek, Pawełczyk, Franiel, Taszek – Szkliniarz (63′ Klasik), Bremer (63′ Ryś), Dylong (46′ Git), Sołtysik (46′ Milota), Podleszka (63′ Michna) – Pitas (85′ Orlik).

🟨 Żółte kartki: Cich, Żylski (Concordia) – Wylenżek (Orzeł).