InformacjeKnurów

Knurów: „Orkiestra Dzieciom”- rozstrzygnięcie konkurs

W dniu 3 grudnia nastąpiło rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu On-Line Dla Przedszkolaków, którego organizatorem było Centrum Kultury w Knurowie. Przyznano nagrody rzeczowe w czterech kategoriach: 3-latki, 4-latki, 5-latki oraz 6-latki. Łącznie zostało wyróżnionych 13 osób.

Konkurs polegał na nagraniu wokalnego wykonania jednego utworu z płyty „Orkiestra Dzieciom” autorstwa Orkiestry KWK Knurów. Była ona efektem projektu o nazwie „Orkiestra dzieciom – nagranie podkładów do pieśni dla dzieci przedszkolnych i wydanie płyty CD”, zrealizowanego za środków Powiatu Gliwickiego. Krążek trafił do kilkunastu przedszkoli powiatu gliwickiego, jest on także dostępny wraz z podkładami na stronie http://www.orkiestradzieciom.pl.orkiestraknurow.pl/ oraz w serwisie YouTube na kanale „orkiestra dzieciom”.

Wyniki konkursu:

Kategoria 3-latki
1. miejsce: Zofia Wysogląd
2. miejsce: Emilia Matoga

Kategoria 4-latki:
1. miejsce: Oliwia Niźnikiewicz
2. miejsce: Hanna Drałus-Chylińska
3. miejsce: Milena Kaszyńska

Kategoria 5-latki:
1. miejsce: Kamil Janiak
2. miejsce: Alicja Liszczyna
3. miejsce: Liliana Zalwert

Kategoria 6-latki:
1. miejsce: Zofia Rurańska
2. miejsce: Hanna Szeliga ex aequo Tymon Andryjenko
3. miejsce: Klara Tyszkowska ex aequo Zuzanna Ehrenfeld

Centrum Kultury w Knurowie było także partnerem projektu Stowarzyszenia Orkiestra KWK Knurów o nazwie „Muzyczna zajawka, czyli jak odnaleźć wolność w muzyce”, zrealizowanego dzięki dotacji Narodowego Centrum Kultury z programu „Kultura w sieci”. Projekt dobiegł końca i do dziś cieszy się dużą popularnością, a jego efekty zostały przedstawione m.in. na antenie telewizji TVP3 Katowice. Partnerami projektu były także knurowskie placówki: Miejskie Centrum Edukacji w Knurowie, Miejska Szkoła Podstawowa nr 7 w Knurowie, Zespół Szkół Specjalnych w Knurowie, Miejska Szkoła Podstawowa nr 6 w Knurowie i Zespół Szkół im. I.J. Paderewskiego w Knurowie.

Obecnie podsumowywany jest projekt „Piracka przygoda – cykl przedstawień teatru lalek dla dzieci z muzyką na żywo” dofinansowany ze środków Fundacji JSW. Na początku października spektakl został wykonany w plenerze dla podopiecznych ośrodka Caritas w Knurowie oraz dla Przedszkola nr 11 w Czerwionce-Leszczynach. Pozostałe dwa przedstawienia odbyły się on-line w Domu Pomocy Społecznej „Zameczek” w Kuźni Nieborowskiej, a także w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stanicy.

Info: knurow.pl