Knurów: Ognisko koronawirusa COVID-19 w MSP 7

0
9351

Szanowni Rodzice,

informuję Państwa, że w piątek zostało wykryte ognisko koronawirusa COVID-19 na terenie Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 7. Zakażenie zostało potwierdzone u ucznia i dwóch osób personelu.

W obecnej sytuacji postępujemy zgodnie z posiadanymi wytycznymi Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gliwicach i oczekujemy w poniedziałek na dalsze wytyczne ze stacji wojewódzkiej.
Do tej pory objętych kwarantanną zostało 72 uczniów i 11 pracowników wraz z całymi swoimi rodzinami. Każdy z nas ma świadomość do jakich trudnych sytuacji to prowadzi…

W związku z powyższym zwracam się do Państwa z prośbą o wsparcie i zrozumienie tego , co dzieje się w szkole. Dołożymy wszelkich starań, aby jak najlepiej wywiązać się z naszych obowiązków i zadań zarówno na terenie MSP 7 prowadząc nauczanie stacjonarne, jak i w nauczaniu zdalnym uczniów skierowanych na kwarantannę. Ze względu jednak na dużą absencję nauczycieli zadanie to będzie bardzo trudne.

Zwracam się również do Rodziców uczniów, którzy korzystają z opieki w świetlicy szkolnej, aby w miarę możliwości w najbliższym tygodniu (do 20 października) nie wysyłali tam swoich Pociech, ponieważ na kwarantannie przebywają wszyscy pracujący tam wychowawcy.

Szanowni Rodzice,
I na koniec, pozwolę sobie zaapelować do Państwa…
Epidemia koronawirusa COVID-19 bardzo dynamicznie przybiera na sile. Zaczyna dotykać nas bezpośrednio ☹. Dlatego tak ważne staje się nasze odpowiedzialne zachowanie i skrupulatne podejście do nałożonych na nas restrykcji. Proszę porozmawiać o tym z dziećmi. Jako osoby dorosłe bądźmy dla nich dobrymi wzorcami! Chrońmy siebie i innych!

Z wyrazami szacunku i życzeniami zdrowia
Danuta Pluta – dyrektor szkoły