Knurów: Odra zdobywa twierdzę „Knurów”

Piłkarze Concordii Knurów przegrali przed własną publicznością z Odrą Miasteczko Śląskie 1:2 (1:0). Była to pierwsza porażka podopiecznych trenera Zbigniewa Matuszka na własnym boisku w bieżącym roku kalendarzowym.

Obie drużyny w sobotnie popołudnie wyszły na murawę mocno zmotywowane i chciały zgarnąć dla siebie komplet punktów. W 10. minucie gry Kaczor stanął przed szansą zdobycia bramki, ale z jego strzałem poradził sobie Harkawy. Dziewięć minut później Guzera sprytnie odebrał futbolówkę obrońcy, ale będąc „oko w oko” z bramkarzem gości fatalnie przestrzelił.

W 28. minucie knurowianie objęli prowadzenie za sprawą Mąki, który wykorzystał błąd linii defensywnej i płaskim strzałem pokonał Harkawego. Tuż przed przerwą podrażnieni goście mogli wyrównać, ale uderzenie głową Paszka było minimalnie niecelnie.

W drugiej połowie do głosu doszli piłkarze Odry, który coraz śmielej radzili sobie na knurowskiej murawie. W 52. minucie goście wyrównali stan meczu, a na listę strzelców wpisał się Koschny, który prostym zwodem wymanewrował dwóch środkowych obrońców gospodarzy i umieścił piłkę w siatce Misiaka.

W 69. minucie Concordia mogła odzyskać prowadzenie, ale Mąka nie wykorzystał świetnej okazji przenosząc futbolówkę nad bramkę. Niewykorzystane okazje lubią się mścić i na osiem minut przed końcem spotkania goście zdobyli bramkę, która dała im trzy punkty. Lewą stroną pomknął Koschny, wpadł w pole karne i pięknym uderzeniem pokonał Misiaka.

Dla Concordii dzisiejsza porażka była trzynastą w bieżącym sezonie. Podopieczni trenera Zbigniewa Matuszka zajmują dziewiąte miejsce w tabeli z dorobkiem 37 punktów.

Concordia Knurów – Odrą Miasteczko Śląskie 1:2 (1:0)

Bramki: Mąka 28′ – Koschny 52′, 82′

Concordia: Misiak – Kocur, Wiercioch, Bociek (73′ Szkatuła), Szewczyk – Kaczor, Zając (75′ Ferensztain), Barnik, Żylski, Guzera (89′ Bałon) – Mąka.

Odra: Harkawy – Chwolik, Stryjakiewicz, Oracz, Małaczyński – Wolniewicz, Pilak (73′ Garbocz), Dziliński (57′ Wietek), Ilnicki – Koschny, Paszek.

Żółte kartki: Kocur, Mąka (Concordia) – Stryjakiewicz, Paszek, Małaczyński (Odra).