Knurów: Musical pt. „Koty” w DK

0
466

Na nadzwyczaj oryginalne widowisko taneczno-muzyczne zaprosił Dom Kultury w Knurowie.

Specyficzny spektakl łączący wokal, taniec i grę aktorską odbył się 27 marca 2023 roku, o godz.18:00.

Mowa o prapremierze musicalu pt. „Koty” w wykonaniu młodych wokalistek i wokalistów ze Studia Piosenki i Musicalu działający przy Centrum Kultury w Knurowie.

Musical  został zainspirowany broadwayowskim musicalem „Cats”, który jest jednym z  najpopularniejszych musicali świata. Skomponowany przez Andrew Lloyda Webbera na początku lat osiemdziesiątych XX wieku.

Na scenie knurowskiej wersja oryginalna otrzymała nowe życie i to po raz kolejny, bo trzeci. Tym razem musical wrócił z nową obsadą, w nowej aranżacji.

Tą idealną propozycję na hiper poziomie wyreżyserowała na podstawie własnego scenariusza Agnieszka Bielanik-Witomska, natomiast piękną choreografię stworzyła Małgorzata Ochabowicz.

Muzyczny projekt został zmieniony w najpełniejszą i najpiękniejszą formę przekazu i to na najwyższym poziomie z niesamowitą dawką energii. Treść płynąca ze sceny otwarła szeroko serca i dogłębnie umysły słuchaczy na nowatorskie interpretacje wielkich dzieł muzycznych, na nowe emocje i wzruszenia. W świeżej wersji powstała nowoczesna strefa magii musicalowej, na którą przyjemnie się patrzy i urzeka wizualnie, dlatego potrafi zainteresować każdego niezależnie od wieku.

Młodzi podopieczni Studia pod kierunkiem Agnieszki Bielanik-Witomskiej połączeni wspólną pasją do muzyki i tańca, zaprezentowali pełnię swoich możliwości – wchodząc na sto procent w swoje postacie. Przy okazji wprowadzili widownię w „koci świat”, gdzie na wszystko „patrzy się z góry”.

Artyści w show mieli specjalne stylizowane na koty kostiumy oraz specjalny makijaż, co sprawiało, że wyglądali prawie jak żywe koty.

Ta mistrzowsko poprowadzona opowieść muzyczna zbudowana z taką czułością i pietyzmem – dawała mnóstwo czystej przyjemności, działała jak iskra na widownię.

Najdoskonalszym świadectwem tego, że spektakl się podobał, były wypieki na twarzach i gorący aplauz widowni.

Relacja: Agnieszka Łyko