Knurów: Miłe złego początki

Passa zwycięstw na własnym terenie przerwana. W środę MTS Knurów uległ w szczygłowickiej hali w zaległym spotkaniu 1 kolejki I ligi kobiet z Unią Opole 2:5 (2:2).

Zespół trenera Oskara Radkiewicza wyszedł na ten pojedynek bardzo zmotywowany z ogromną wolą zwycięstwa. Już po pierwszych trzech minutach gry piłkarki MTS-u zdołały aż dwukrotnie znaleźć drogę do bramki rywalek, a na listę strzelczyń wpisała się Wołczyk, która wykorzystała dobre podania koleżanek z drużyny. W szóstej minucie oszołomione zawodniczki Unii otrząsnęły się i złapały „kontakt” dzięki trafieniu Badowskiej.

Chwilę później groźnie wyglądającej kontuzji doznała Daria Mandrela i to zdarzenie miało spory wpływ na dalsze losy spotkania. Od tego momentu gra gospodarzy nie była już tak składa i dokładna, co skrzętnie wykorzystały rywalki. Z każdą upływającą minutą to ekipa gości była groźniejsza i śmiało poczynała sobie w akcjach ofensywnych. Na kilka minut przed przerwą piłkarki z Opola zdołały wyrównać za sprawą Badowskiej.

Druga część gry to dalszy napór zespołu gości i próby kontrataku ze strony MTS-u. Konkretniejsze jednak były zawodniczki Unii, które w przeciągu 60 sekund dwa razy umieściły futbolówkę w bramce Soczyńskiej, a z trafień mogły się cieszyć Trembecka oraz Herzog. Knurowianki próbowały odpowiedzieć, ale z uderzeniami Wołczyk, Zarzyckiej czy Twardon radziła sobie Skużybut. W 36 minucie gry Unia Opole jeszcze raz skutecznie zaatakowała, a Badowska mogła cieszyć się ze skompletowania hattricka.

Mimo ambitnej postawy MTS Knurów przegrał pierwsze domowe spotkanie w tym sezonie. Po sześciu rozegranych spotkaniach podopieczne trenera Radkiewicza zajmują piąte miejsce w tabeli z sześcioma punktami na koncie.

MTS Knurów – Unia Opole 2:5 (2:2)
⚽️Bramki: Wołczyk 2′, 3′ – Badowska 6′, 14′, 36, Trembecka 27′, Herzog 28′

MTS: Soczyńska – Zawadzka, Polk, Wołczyk, Mandrela.
Zagrały także: Ciepła, Kluczniok, Orzeł, Twardon, Włochowicz oraz Zarzycka.

Unia: Skużybut – Baron, Bega, Herzog, Studnicka.
Zagrały także: Badowska, Ludwińska, Marcinek oraz Trembecka.