KnurówKultura i rozrywka

Knurów: „MALUCHY W KRAINIE DŹWIĘKU – WIOSENNIE, PO IRLANDZKU” – koncert umuzykalniający

Knurów:

🍀🎻 „MALUCHY W KRAINIE DŹWIĘKU – WIOSENNIE, PO IRLANDZKU” – koncert umuzykalniający dla niemowląt, dzieci do lat 6 i rodzin spodziewających się potomstwa 🤱

Po sukcesie i niezwykle ciepłym przyjęciu premierowego koncertu dla najmłodszych pt. MALUCHY W KRAINIE DŹWIĘKU, Centrum Kultury w Knurowie zaprasza na kolejny w ramach tego cyklu koncert gordonowski.

🌈 22 kwietnia (sobota) Maluchy w krainie dźwięku zagrają „Wiosennie, po irlandzku”. Tym razem publiczność zaczaruje „tajemniczy” wibrafon!

☀️ Zainspirowani promieniami słońca, otwieramy z Maluszkami szeroko drzwi do muzycznego świata, w którym wiosna budzi do życia przyrodę, ptaszki pięknie śpiewają, zwierzątka baraszkują, a zielone listeczki tańczą smagane miłym powiewem wiatru. Ileż to miłych doznań niesie wiosna, ile dźwięków przyrody zamknięto w pięknych melodiach, ile ulubionych zabaw ze zwierzątkami cieszy dzieci…

🎵Jeżeli do tego dodamy energię irlandzkich brzmień, otrzymamy fantastyczny klimat do wspólnych harców.

🎼 Przygotowaliśmy dla Milusińskich obfity koszyk nie tylko muzycznych doznań. Inspirujące zabawy oraz piękne melodie utworów pobudzających rozwój, stymulujących wyobraźnię, inspirujących zabawę wypełnią najbliższy koncert dla maluszków.

☝️ Propozycja skierowana do rodzin z niemowlętami i małymi dziećmi do lat 6, a także do rodzin spodziewających się potomstwa.

➡️ Cykl inspirowany jest badaniami i doświadczeniem prof. Edwina E. Gordona – muzyka jazzowego, pedagoga i psychologa muzyki, badacza związanego z Uniwersytetem Temple w Filadelfii oraz University of South w stanie Kolumbia.

🧐 Dowiódł on, że oddziałując na dziecko różnorodnością dźwięków, motywów i melodii można doprowadzić do rozumienia muzyki i optymalnego rozwoju muzycznych zdolności.

🌸 Celem koncertów gordonowskich jest stymulacja rozwoju dziecka wykorzystująca jego naturalne predyspozycje i zdolności w okresie największej chłonności młodego umysłu.

🗣 Zajęcia umuzykalniające mają wiele zalet, stymulują zdolności komunikacyjne dzieci, poprawiają płynność mowy i lepszą dykcję. Ponadto maluchy znacznie łatwiej i na dłuższy czas potrafią koncentrować swoją uwagę, co wpływa na ich rozwój intelektualny.

Uczestnictwo w koncertach umuzykalniających prowadzonych metodą Edwina E. Gordona otwiera dzieci na bezcenny dar na całe życie: umiejętność radowania się obcowaniem z muzyką, rozumienia jej, a także myślenia w całkowicie inny, twórczy sposób.

„Maluchy w krainie dźwięku” łączą elementy zajęć i zabaw umuzykalniających, ruchowych i teatralnych. Koncerty odbywają się bez podziału na publiczność i wykonawców w swobodnej, prawie piknikowej atmosferze – na kolorowych matach i poduszkach. Czas trwania koncertów jest dostosowany do możliwości małych odbiorców i wynosi około 45 minut.

Wykonawcami koncertów są doświadczeni we współpracy z dziećmi muzycy i pedagodzy, którym przewodzi Dorota Banaś.

👉 Wystąpią:
Dorota Banaś – skrzypce, ukulele, wokal, prowadzenie, animacje
Szymon Gołąbek – gitara
Andrzej Schneider – fortepian, perkusja
Kajetan Skoneczny – wibrafon

▪️ 22 kwietnia 2023 r. (sobota)
▪️ godz. 15:30
▪️ Dom Kultury Knurów-Szczygłowice, ul. Górnicza 1

🎫 Bilety w cenie 25 zł od każdego uczestnika koncertu dostępne w sekretariacie Domu Kultury oraz online na stronie:
www.kulturalnyknurow.pl

Bezpośredni link sprzedaży do biletów:
https://dkk.systembiletowy.pl/index.php/repertoire.html?id=131

☎️ ZAPISY telefoniczne:
(32) 332 63 84

❗️ Koncert w bezpośredniej interakcji ze słuchaczami na scenie, prosimy nie sugerować się wybranymi podczas kupna online miejscami.
❗️ Obecność opiekuna dziecka obowiązkowa.

info: ck knurów