KnurówKultura i rozrywka

Knurów: „MALUCHY W KRAINIE DŹWIĘKU” – koncert umuzykalniający dla niemowląt i dzieci do lat 6

Knurów:

🎻 „MALUCHY W KRAINIE DŹWIĘKU” – koncert umuzykalniający dla niemowląt i dzieci do lat 6 🤱

🌈 „Maluchy w krainie dźwięku” to koncerty, które edukują i rozwijają, wzmacniają więź między dziećmi i rodzicami, uczą jak miło i kreatywnie spędzać czas ze swoją pociechą.

👉 Różnorodna, zmienna i dynamiczna muzyka pobudza do ruchu, śmiechu i wspólnej zabawy. Koncerty wspierają rozwój muzycznych zdolności dziecka. Prowadzone są w oparciu o teorię i doświadczenie amerykańskiego psychologa muzyki – prof. Edwina E. Gordona.

🌸 Założeniem koncertów jest stymulowanie rozwoju dziecka poprzez muzykę wykorzystując jego naturalne predyspozycje i zdolności w okresie największej chłonności młodego umysłu.

🗣 Oddziałując na dziecko różnorodnością dźwięków, motywów i melodii można doprowadzić do rozumienia muzyki i optymalnego rozwoju muzycznych zdolności. Prof. Gordon proponuje, aby do 3-go roku życia dzieci przeszły pewne poznawcze etapy tzw. audiacji wstępnej, kiedy to osłuchujemy maluchy z różnymi skalami muzycznymi, rytmami, brzmieniami w formie krótkich śpiewanek i rytmiczanek. Poznane treści muzyczne tworzą w dziecku bardzo gruntowne podstawy do ewentualnej późniejszej edukacji muzycznej.

🎵Dziecko uczy się muzyki tak jak uczy się mowy, czyli naturalnie i zarazem bardzo indywidualnie. W trakcie koncertu poprzez różnorodność dźwięków, barw instrumentów przekazujemy duży bagaż pozytywnych emocji, pociągamy publiczność do ruchu, do wyrażania siebie przez śpiew, czy efekty dźwiękonaśladowcze.

🎼 W urozmaiconej zabawą muzycznej podróży milusińskim towarzyszą fantastyczni muzycy filharmonii i orkiestr, a jednocześnie doświadczeni pedagodzy, którym przewodzi skrzypaczka i animatorka kultury – Dorota Banaś.

▪️ 18 lutego 2023 r. (sobota)
▪️ godz. 15:30
▪️ Dom Kultury Knurów-Szczygłowice, ul. Górnicza 1

☎️ ZAPISY:
(32) 332 63 84

🎫 Bilety w cenie 25 zł od osoby dostępne w sekretariacie Domu Kultury oraz online na stronie:
www.kulturalnyknurow.pl

❗️ Koncert w bezpośredniej interakcji ze słuchaczami na scenie, prosimy nie sugerować się wybranymi podczas kupna online miejscami.

❗️ Obecność opiekuna dziecka obowiązkowa.

Bezpośredni link sprzedaży do biletów:
https://dkk.systembiletowy.pl/index.php/repertoire.html?id=124

Info: Centrum Kultury w Knurowie