InformacjeKnurów

Knurów: Mała książka – wielki człowiek

W ramach tegorocznej edycji kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”, naszej szkole przekazano Wyprawki czytelnicze dla pierwszoklasistów. Projekt jest ogólnopolski i w całości finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, tym samym – bezpłatny, zarówno dla szkół, jak i dzieci.

W skład Wyprawki czytelniczej wchodzi:

– „Wnuczka antykwariusza” – książka autorstwa znanej i cenionej pisarki Justyny Bednarek, z mistrzowskimi ilustracjami Emilii Dziubak.
– „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!” – broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów mówiącym o korzyściach ze wspólnego, rodzinnego czytania, a także zbiorem rekomendacji wartościowych książek przeznaczonych dla pierwszoklasistów. Wszystkie materiały zostały skonsultowane z ekspertami w dziedzinie czytelnictwa dzieci i młodzieży.

„W naszej szkole pierwszoklasiści dostali Wyprawki 6 grudnia, w mikołajkowym prezencie. Mam nadzieję, że Wyprawka czytelnicza pomoże rozbudzić dziecięcą wyobraźnię, wrażliwość na drugiego człowieka i nigdy niekończącą się pasję czytania” – mówi nauczyciel – bibliotekarz Pani Monika

Info: Miejska Szkoła Podstawowa nr 9 im. Marii Konopnickiej w Knurowie