Knurów: Ligowy sezon czas zacząć

0
112

Krótka trwała przygoda z Pucharem Polski piłkarzy Concordii Knurów. Podopieczni trenera Zbigniewa Matuszka przegrali przed własną publicznością z Tempem Paniówki 0:3 i żegnając się z pucharowymi rozgrywkami. Jak mawia klasyk „można teraz się skupić na lidze” zwłaszcza, że przed zawodnikami Concordii inauguracja ligowych zmagań w Klasie Okręgowej. W pierwszej kolejce nowego sezonu rywalem knurowian będzie ekipa Orła Miedary.

Orzeł Miedary na szóstym poziomie rozgrywkowej występuje od sezonu 2015/2016 i od kilku lat należy do czołówki ligowej tabeli będąc raz po raz bardzo blisko awansu do IV ligi. Najbliżej tego byli w sezonie 2019/2020 kiedy to zajęli drugie miejsce na koniec rozgrywek ze stratą dwóch punktów do zwycięzcy Jedności 32 Przyszowice. Należy jednak pamiętać, że tamten sezon został przerwany po rundzie jesiennej i niedokończony ze względy za sytuację epidemiologiczną na świecie. Trudno przewidzieć, które miejsce ostatecznie na koniec sezonu zajęliby piłkarze z Miedar gdyby nie zawieszenie rozgrywek. Orzeł Miedary w kolejnych sezonach nadal występowali w Klasie Okręgowej i ponownie zajmowali drugą lokatę na koniec rozgrywek. Przed rokiem musieli uznać wyższość rezerw Piasta Gliwice a w minionym sezonie lepsi okazali się zawodnicy Dramy Zbrosławice.

Piłkarze Concordii Knurów po roku nieobecności ponownie będą rywalizować w Klasie Okręgowej. Podopieczni trenera Zbigniewa Matuszka przed nowym sezonem mieli rozegrać sześć gier towarzyskich, ale ostatecznie rozegrali zaledwie trzy (0:7 z MKS Myszków, 0:6 z Iskrą Pszczyna i 1:1 z Naprzodem Syrynia). Pozostałe sparingi z różnych przyczyn zostały odwołane. Do zespołu oprócz kilku zdolnych juniorów dołączył Paweł Wolski znany m.in. z gry w Carbo Gliwice. Trzon knurowskiego zespołu w zasadzie pozostał bez zmian i w kadrze zobaczymy większość zawodników, którzy rywalizowali w minionym sezonie w zabrzańskiej A-Klasie.

Faworytem sobotniego spotkania „na papierze” wydają się piłkarze Orła Miedary. Zawodnicy Concordii Knurów mają jednak kibicom i sobie samym coś do udowodnienia oraz chcą jak najlepiej rozpocząć nowy piłkarski sezon. Na pewno beniaminek z Knurowa nie stoi na straconej pozycji przed potyczką z Orłem Miedary.

Początek sobotniego spotkania o godzinie 15:00.

Concordia Knurów – Orzeł Miedary

Sobota, 13 sierpnia – godzina 15:00

Stadion Miejski w Knurowie – Dworcowa 28

Bilety: 10zł

AW