InformacjeKnurów

Knurów: Kształtowanie edukacji przyszłości

1 i 2 grudnia profesorowie Paderka – nasi matematycy A. Bonk, M. Piotrowska, K. Sontag i M. Mnich uczestniczyli w konferencji szkoleniowej dotyczącej wykorzystania nowoczesnych technologii w edukacji. Celem spotkania było zaprezentowanie kreatywnych i innowacyjnych rozwiązań TIK dla szkół. Szkolenie odbywało się w formie wykładów cenionych edukatorów, ale również miało charakter warsztatowy. Spotkanie było świetną okazją do wymiany doświadczeń w zakresie świadomego stosowania nowoczesnych technologii w procesie edukacyjnym. Jednym z tematów było kształtowanie edukacji przyszłości, gdzie generatory grafiki i video stanowiły kluczowy element.

Uczestnicy zdobywali umiejętność tworzenia interaktywnych prezentacji, które mogą wzbogacić proces przyswajania wiedzy matematycznej. Podczas spotkania mieli okazję dowiedzieć się jak skutecznie dzielić się zasobami edukacyjnymi przy użyciu mediów społecznościowych, zachęcając przy tym do współpracy nauczycieli i uczniów. Podkreślano, że integrowanie nowoczesnych technologii nie tylko uatrakcyjnia proces nauczania matematyki, ale także przygotowuje uczniów do dynamicznego świata zdominowanego przez technologię.

Wykorzystanie podczas warsztatów monitorów interaktywnych, projektorów i wizualizerów umożliwiło dynamiczne przedstawienie zagadnień matematycznych. Ponadto, prelegenci prezentowali, jak drukarki 3D mogą być używane do tworzenia modeli matematycznych, angażując uczniów w praktyczne zastosowanie wiedzy.

Konferencja inspirująco ukazywała, jak nauczyciele mogą stawać się architektami edukacji jutra, wykorzystując potencjał dostępnych narzędzi w świecie cyfrowym.

Info: Paderek (Zespół Szkół im. I. J. Paderewskiego w Knurowie)