InformacjeKnurów

Knurów: Ksiądz z Knurowa wydał swoją pierwszą książkę

Ksiądz Adrian Chojnicki pochodzi z Knurowa. Posługuje obecnie w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rybniku-Chwałowicach. Znany jest ze swojej działalności internetowej na TikToku jako Padre Adriano. W miniony poniedziałek swoją premierę miała książka napisana przez knurowianina pt. „Boski Viral”.

Publikacja opowiada o pasji życia i modlitwy – „Żyj z pasją, módl się z całego serca – to recepta na dobre życie!” – komentuje sam zainteresowany.

Według księdza Adriana Chojnickiego pasja to coś, co wywiera na nas znaczący wpływ, co sprawia, że zaczynamy odczuwać głębiej i żyć lepiej. Pasja dodaje nam energii i mocy, jest siłą napędową. Modlitwa może stać się pasją prowadzącą nas do smakowania życia, oddychania pełną piersią, życia na pełnej petardzie. Autor tłumaczy w swej książce co zrobić, żeby modlitwa stała się dla nas nie tylko obowiązkiem wynikającym z przykazań, lecz także prawdziwą pasją i pragnieniem serca.

W publikacji znajdziecie między innymi:

– odpowiedzi na wiele pytań, które zostały zadane autorowi na TikToku;

– liczne historie i anegdoty z życia autora (ks. Adrian opowiada m.in. o swoich fascynacjach teatrem, sukcesach sportowych, ale także wspomina czasy, gdy był aktywnym kibicem i organizował ustawki);

– przystępne, a czasami pełne humoru omówienie wielu form i rodzajów modlitwy;

– dziesiątki kodów QR odsyłających do wybranych filmów ks. Adriana na TikToku.

Jak recenzuje ksiądz Sebastian Kosecki, który również jest bardzo aktywny w przestrzeni internetowej: „Ksiądz Adrian Chojnicki w genialny sposób łączy sport, modlitwę i pasję życia. Ta książka to idealny wybór dla ludzi ciekawych świata, kreatywnych i poszukujących inspiracji”.

Fot. Adrian Chojnicki FB