Dariusz Kołodziejczyk ma 27 lat i jest zawodowym piłkarzem freestylowym. Urodził się w Knurowie, posiada tytuł najlepszego piłkarza żonglera w Polsce.

22 lipca 2017 r. podbijał piłkę nożną bez przerwy za pomocą każdej części ciała oprócz rąk przez 3h 11min. Rekord został ustanowiony 22 lipca 2017 r w Czeszewie (woj. Wlkp.) w hotelu agroturystycznym ,,u Kazia”. Nad przebiegiem rekordu nadzorował wykwalifikowany sędzia z biurorekordow.pl

Wyczyn sportowy Dariusza Kołodziejczyka odbił się szerokim echem w całej Polsce i zawodnik został zaproszony do wielu programów telewizyjnych aby opowiedzieć o swoim osiągnięciu. Podczas transmisji na żywo m.in w ,,Pytaniu na śniadanie” był jeszcze pracownikiem w kopalni węgla kamiennego w Knurowie. Wtedy jeszcze nie spodziewał się że jego kariera sportowa nabierze tak dużego tempa rozwoju.

„Posypały się oferty współpracy z wieloma firmami oraz możliwości aby zakończyć prawie 7-letnią pracę jako górnik i zmienić profesję na zawodowego piłkarza. To był niesamowity przełom w moim życiu”.

Tak krótko Dariusz Kołodziejczyk oraz pretendent o nowego Rekordzistę Guinnessa w kategorii „Najszybsze pokonanie maratonu dryblując piłką” opowiada o zmianach w jego życiu w tamtym czasie.

Dziś mistrz Polski wykonuje pokazy żonglerskie w całej Polsce podczas których prezentuje swoje umiejętności w żonglowaniu różnego rodzaju piłek.

22 kwietnia 2018 roku o godzinie 9:00 w Krakowie podczas 17. PZU Cracovia Maraton 2018 Dariusz Kołodziejczyk będzie podejmować próbę pobicia Rekordu Guinnessa w kategorii ,,Najszybsze pokonanie maratonu dryblując piłką” (ang.: ,,Fastest marathon dribbling a football”).

Podczas biegu zawodnik musi przebiec dystans 42km 195m oraz dryblować piłkę nożną (in.: toczyć piłkę nożną) po ziemi od linii startu do mety. Dotychczasowym rekordzistą Guinnessa jest Jan Schrøder La Caille (Dania). 17 marca 2013 r zawodnik z Danii ustanowił rekord Guinnessa wynoszący 3h 29min 55sec.

WYTYCZNE DLA „NAJSZYBSZE POKONANIE MARATONU DRYBLUJĄC PIŁKĄ”

1. Osoba przystępująca do ustanowienia rekordu musi dryblować zatwierdzoną przez standardy FIFA piłkę nożną w rozmiarze 5 tradycyjnie wykorzystywaną podczas międzynarodowych zawodów seniorskich, napompowaną według wymogów w tej dyscyplinie. Fakt spełnienia tego warunku musi zostać potwierdzony w zeznaniach niezależnych świadków obserwujących całe wydarzenie.

2. Piłkę należy dryblować przez cały czas, kiedy zawodnik się porusza. Zawodnik musi prowadzić piłkę blisko przy nodze, często zmieniając jej kierunek. Dalekie wysunięcia piłki do przodu i dobieganie do niej nie będą uznawane i będą podstawą do zdyskwalifikowania próby.

3. Jeżeli zawodnik utraci kontrolę nad piłką, dryblowanie należy rozpocząć ponownie, dokładnie od miejsca, w którym przerwano drybling.

Celem Dariusza Kołodziejczyka jest zdobycie Rekordu Guinnessa i osiągnięcie lepszego wyniku od Jana Schrøder La Caille z Danii.

,,Myślę że jestem w stanie pobić Rekord Guinnessa. Bardzo dużo trenuję i chciałbym to zrobić w czasie 3h 20min.”. – mówi Dariusz Kołodziejczyk.

Na pewno nie będzie łatwo ale życzymy z całego serca naszemu rodakowi z Polski ustanowienia nowego Rekordu Guinnessa!