InformacjeKnurówKultura i rozrywka

Knurów: Koncert Wiosenny – 28 kwietnia

Serdecznie zapraszamy na koncert, podczas którego swoją pozytywną energię przekażą Wam Orkiestra KWK Knurów wraz z Karoliną Trelą i Joanną Świdrak!

👉 Orkiestra KWK Knurów ma już ponad 100-letnią tradycję i jest jedną z najstarszych na Śląsku. Posiada szeroki i różnorodny repertuar, a współpracując z wybitnymi muzykami polskiej sceny muzycznej stale się rozwija i współtworzy nowe projekty. Repertuar zespołu to nie tylko tradycyjne utwory regionalne czy marszowe, lecz także hity muzyki rozrywkowej – standardy jazzowe, przeboje popowe czy muzyka filmowa. Od 1994 roku dyrygentem Orkiestry KWK Knurów jest dr Mariusz Kowalczyk.

👉 Karolina Trela
Debiutancki utwór Karoliny Treli pt. „Tyn fajni Chop” ukazał się w czerwcu 2021 r. i zdobył tytuł Hit Roku 2021 Radia Silesia. Teledysk do piosenki na YouTubie został odtworzony już prawie 150 000 razy, a piosenka ukazała się również w niemieckiej wersji językowej z tytułem: „Der nette Mann von nebenan”.

W 2023 roku pojawiła się debiutancka płyta Karoliny pt. „Sercy robi bum”, a piosenka tytułowa płyty zdobyła kolejny Hit Roku Radia Silesia, tym razem za rok 2023. Ten sam utwór w Szlagierowej Liście TVS również uplasował się na podium hitów roku – tutaj na zaszczytnym miejscu 3.

Piosenki z albumu Karoliny będziecie mogli usłyszeć na naszym wiosennym koncercie. Muzyka tworzy się w sercu Bawarii – w Monachium, a teksty w gwarze śląskiej pisze artystka osobiście.

Przemiła, pełna uroku, niespotykanej charyzmy i latynoskiego temperamentu artystka wychowała się dwujęzycznie w tradycyjnej śląskiej rodzinie w miejscowości Rozwadza nieopodal znanego z piosenki o Karolince Gogolina. Płynnie włada gwarą śląską, ale i językiem niemieckim, z czego jest dumna i co zawdzięcza swoim rodzicom oraz dziadkom. Zawodowo realizuje się jako Dyrektor Przedszkola, pedagog, nauczyciel j. niemieckiego. Jak twierdzi: „W każdym z nas powinno być trochę dziecka. Wtedy nigdy się nie zestarzejemy!”. Może zatem to jest ten legendarny eliksir młodości!

👉 Joanna Świdrak
Urodzona w Knurowie pasjonatka muzyki, śpiewu i szeroko pojętej działalności artystycznej. Pierwszy zespół założyła mając 17 lat, a wraz z nim zaczęła się jej niekończąca się muzyczna przygoda. Wykonywała już niemal wszystkie gatunki muzyczne – od bycia solistką w akustycznych duetach wokalno-instrumentalnych, poprzez śpiewanie chórków w zespołach popowych wokalistów, przez grupy reggae, z którymi zjeździła Polskę i okolice, po projekty hip-hopowe i występy okolicznościowe.
Niepodważalną popularność przyniosły jej utwory nagrywane z Orkiestrą KWK Knurów, które wielokrotnie były nominowane do tytułu HIT ROKU Radia Silesia, znajdując się w czołówce notowań.

Utwory pt. „Czerwony Jagody”, „W moim ogródeczku”, „Oj, zagraj mi muzyko”, „Powiadają, żem jest ładna”, „Lipka” czy rozrywkowe „Don’t know why” i „I’m so excited” zyskały już ponad półtora miliona wyświetleń w serwisie YouTube! Wraz z mażoretkami Scarlet Knurów reprezentowała Polskę na festiwalach we Francji i Hiszpanii, promując śląską kulturę. Laureatka nagród w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury. Z wykształcenia filolog polski, pedagog i menedżer kultury, a zawodowo organizator i promotor wydarzeń artystycznych.

🌷 Zapraszamy na to pełne pasji i uśmiechu wydarzenie! Partnerem wydarzenia jest Radio Silesia.

▪️ 28 kwietnia 2024 r. (niedziela)
▪️ godz. 18:00
▪️ Dom Kultury Knurów-Szczygłowice, ul. Górnicza 1

☑️ Bilety w cenie 40 zł do nabycia w sekretariacie Domu Kultury (📞 tel. 32 332 63 84) oraz na stronie: www.kulturalnyknurow.pl

Info: Centrum Kultury w Knurowie