InformacjeKnurówKultura i rozrywka

Knurów: Koncert Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza z kwartetem smyczkowym na scenie Domu Kultury

Muzyka to ocean możliwości, które są praktycznie nieograniczone. Każdy może odbierać melodię w innych kolorach. Muzyka ogólnie ma moc przenoszenia nas do innego wymiaru.

Sympatycy ciekawych kompozycji muzycznych, niebanalnych brzmień, dobrych tekstów i energii płynącej ze sceny mieli okazję doświadczyć tych emocjonalnych form w piątkowy wieczór – 2 czerwca 2023 roku.

By ubrać muzykę w słowa Dom Kultury w Knurowie-Szczygłowicach zaprosił mieszkańców na wyjątkowy koncert Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza z kwartetem smyczkowym.

Alicję Majewską nie trzeba przedstawiać, bo każdy doskonale ją kojarzy z estrady. Jednak warto przy okazji napisać kilka słów o jej bogatej biografii.

Artystka to jeden z najpiękniejszych głosów polskiej piosenki, śpiewającej teksty zmuszające do refleksji i zadumy.

Piosenkarka zadebiutowała na scenie w 1968 roku i odtąd nieprzerwanie króluje w sercach fanów polskiej piosenki.

W 1974 roku rozpoczęła karierę solową, kiedy to zaprezentowała się szerszej publiczności w programie telewizyjnym złożonym z piosenek Hanki Ordonówny „Miłość ci wszystko wybaczy”.

Tajemnica sukcesu piosenkarki to niesamowita interpretacja piosenek.

Do 1977 roku była związana z Teatrem na Targówku w Warszawie. Koncertowała w wielu krajach Europy, Azji, a także w ośrodkach polonijnych USA, Kanady i Australii.

Wielokrotnie nagradzana na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Śpiewa teksty znakomitych autorów – głównie Wojciecha Młynarskiego. Na stałe współpracuje ze znakomitym kompozytorem, dyrygentem i pianistą Włodzimierzem Korczem, autorem muzyki większości jej piosenek.

Melodyjna i emocjonalna muzyka Włodzimierza Korcza doskonale współgra z lirycznym głosem Alicji Majewskiej. Dlatego ich wspólna muzyczna podróż trwa już 45 lat.

Podczas kameralnego, niezwykle nastrojowego koncertu artystka zaprezentowała na estradzie w Knurowie utwory z różnych etapów swojej muzycznej kariery, w wyjątkowych aranżacjach.

W czasie recitalu knurowianie usłyszeli na żywo, m.in. takie przeboje jak „Jeszcze się tam żagiel bieli” czy „Odkryjemy miłość nieznaną”, „To nie sztuka wybudować nowy dom”. „Być kobietą”.

Alicja Majewska to wyjątkowa osobowość – ma w sobie taką nienaturalną energię, która nie pozwala oderwać od niej oczu. Cechuje się skromnością i wrażliwością czym zjednuje szacunek publiczności. Zawsze zadbana, elegancka, kulturalna, ciepła i ciągle piękna, do tego swobodna, uśmiechnięta, pełna werwy i energii .

Artystka z pianistą i kwartetem smyczkowym włożyli w koncert dużo serca i potrafili stworzyć taką niesamowitą atmosferę, że choćby koncert trwał kilka godzin i tak każdy będzie czuć niedosyt.

Niezapomniane przeboje oraz cudowny nastrój do tego przeżycia nie do opisania słowami – tak w skrócie podsumować można niezwykły koncert znakomitej polskiej piosenkarki Alicji Majewskiej wraz z osobami jej towarzyszącymi na estradzie.

Relacja: Agnieszka Łyko