Knurów: KONCERT AKORDEONOWY PRZY TĘŻNI – 3 maja

0
1253

Serdecznie zapraszamy na koncert akordeonowy w wykonaniu znakomitego muzyka – Piotr Zarzyka, który odbędzie się już w najbliższy wtorek, 3 maja o godz. 17:30 przy tężni solankowej w Knurowie.

Piotr Zarzyka Akordeonista – naukę gry na akordeonie rozpoczął w wieku siedmiu lat w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w której uzyskał tytuł magistra na wydziale Instrumentalnym, kierunku: Instrumentalistyka, specjalności: gra na instrumencie – akordeon.

Zdobywał laury jako solista i kameralista na ponad 70 konkursach i festiwalach muzycznych o randze międzynarodowej, ogólnopolskiej oraz regionalnej, m.in.: w Castelfidardo (Włochy), Wilno (Litwa), Berlin (Niemcy), Klingenthal (Niemcy), Innsbruck (Austria), Gyor (Węgry), Belgrad (Serbia), Praga (Czechy), Koszyce (Słowacja), Dunajska Streda (Słowacja) oraz Sanoku, Miastku, Chełmie, Lublinie, Sochaczewie, Mławie, Giżycku, Puławach, Stalowej Woli, Solcu-Zdrój, Częstochowie, Gorlicach, Radomiu, Wrocławiu, Przemyślu, Koszalinie, Katowicach. Występował m. in. w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

Występował również jako solista z towarzyszeniem Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Swoje umiejętności instrumentalne doskonalił na Międzynarodowych i Ogólnopolskich Kursach Interpretacji Muzycznej, na których pracował z wybitnymi pedagogami z Kraju i Europy. Jest m. in. laureatem Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”, Stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne oraz Stypendystą Rektora AM Katowice dla najlepszych studentów za osiągnięcia artystyczne.

To będzie prawdziwa muzyczna uczta – zapraszamy wszystkich mieszkańców!

Wstęp wolny!

info: CK Knurów