KnurówSport i rekreacja

Knurów: Knurowskie Towarzystwo Koszykówki JS Invest gromi rywali

Trzy rozegrane spotkania i trzy zwycięstwa – tak przedstawia się bilans Knurowskiego Towarzystwa Koszykówki JS Invest w rozgrywkach III ligi w bieżącym sezonie. W sobotnie popołudnie podopieczni trenera Marcina Reszkiewicza rozgromili na własnym parkiecie rezerwy KKS-u Mickiewicz Romus Katowice 123:65.

Choć rzadko używa się takiej terminologii w rozgrywkach koszykarskich, to można śmiało powiedzieć, że dzisiejsze spotkanie było meczem do jednego kosza. Koszykarze gospodarzy już w pierwszej kwarcie wybili gościom z Katowic z głowy pomysł o wywiezieniu z Knurowa kompletu punktów. Zawodnicy Knurowskiego Towarzystwa Koszykówki JS Invest od początku spotkania pragnęli pokazać, że dwa poprzednie zwycięstwa nad Pogonią Ruda Śląska i rezerwami Polonii Bytom nie były dziełem przypadku. Można było odnieść wrażenie, że zawodnicy rezerw KKS-u Mickiewicz Romus Katowice myślami zostali w szatni. Podopieczni trenera Marcina Reszkiewicza imponowali szybkością, zaangażowaniem, częstymi przechwytami, twardą grą w obronie i dobrą skutecznością pod koszem rywali – to wszystko złożyło się na wysoką wygraną w pierwszej części gry różnicą 34 punktów.

W drugiej kwarcie wysokie prowadzenie nieco uśpiło knurowskich koszykarze, którzy oddali inicjatywę gościom, którzy poprawili grę zarówno w defensywie jak i w ofensywie co spowodowało, że katowiczanie zaczęli regularnie punktować. Knurowianie jednak w porę przebudzili się z letargu i wrócili do odpowiedniego rytmu. To był najbardziej wyrównany fragment meczu, gdzie obie drużyny grały w myśl zasady „kosz za kosz”.

W trzeciej i czwartej kwarcie niepodzielnie na parkiecie rządzili Knurowskiego Towarzystwa Koszykówki JS Invest, którzy konsekwentnie powiększali swoją przewagę. Wygrana knurowian ani przez chwilę nie była zagrożona i ostatecznie KTK JS Invest Knurów rozgromił rezerwy KKS-u Mickiewicz Romus Katowice 123:65. – „Chwilo trwaj” – powiedział na gorąco po sobotnim spotkaniu trener gospodarzy Marcin Reszkiewicz.

Po trzech rozegranych spotkaniach, podopieczni trenera Marcina Reszkiewicza zajmują drugie miejsce w tabeli mając tyle samo punktów co drużyna Miejskiego Centrum Kultury i Sportu Jaworzno. Gorszy bilans zdobytych punktów spowodował, że to właśnie ekipa z Jaworzna może pochwalić pozycją lidera w III lidze koszykarzy mężczyzn.

KTK JS Invest Knurów – KKS II Mickiewicz Romus Katowice 123:65 (42:8; 26:25; 25:17; 30:15)