Knurów: KLF ZAGRAŁA DLA WOŚP

Wczoraj wieczorem rozegrane zostały trzy spotkania Knurowskiej Ligi Futsalu, a wśród drużyn, jak co roku, przeprowadzona została zbiórka na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Faworyci wygrali wczoraj swoje mecze, przez co dystans pomiędzy prowadzącą w tabeli trójką, a resztą stawki jeszcze bardziej się powiększył, co nie znaczy jednak, że nie brakowało emocji. Opromieniony wygraną nad Śląskiem Wrocław MTS Gesanet wygrał z Junusem, któremu starczyło siły na pierwszą połowę meczu. Mimo ambitnej postawy Junus przegrał różnicą 11 goli, choć po pierwszym kwadransie było 0:0.

W drugim meczu Bud-Expert TKKF postawił wysoko poprzeczkę Vibovitowi, aby ostatecznie ulec 2:4. Na wyniku meczu zaważyła sytuacja z 19 minuty, kiedy bramkarz Bud-Expertu Paweł Ignasiak otrzymał czerwoną kartkę za interwencję poza polem karnym. Grający w osłabieniu zawodnicy Marcina Polywki przetrzymali 2-minutową przewagę rywala, a wynik bezbramkowy utrzymywał się aż do 28. minuty meczu. Pomimo gry bez nominalnego bramkarza Bud-Expert TKKF do końca walczył o remis, a o wygranej Vibovitu przesądził dopiero gol Łukasza Pilca w ostatniej minucie gry.

Wiele emocji i dramatycznych zwrotów akcji dostarczył pojedynek Best Teamu z PromiLove. Pierwsza połowa należała zdecydowanie do podopiecznych Tomasza Nowosielskiego, którzy zeszli na przerwę prowadząc 3:1. Krótko po przerwie wynik zmienił się na 4:2, ale od tego momentu Best Team dał sobie narzucić styl gry rywala, który w ostatnich 10 minutach gry dorzucił aż 4 gole i wygrał 6:4. Obie drużyny ponosiły też emocje, czego wynikiem było 7 żółtych i jedna czerwona kartka.

W poniedziałek 31 stycznia kolejne spotkania. Zagrają: PromiLove – MTS Gesanet (19:00), Best Team – Junus Team (19:50) i Vibovit – Tritech Futsal Team (20:40).