InformacjeKnurówKultura i rozrywka

Knurów: Jejmość Operetka & Kwintet Dżentelmenów w Domu Kultury

Każdy moment jest dobry, by przypomnieć lekką, melodyjną muzykę „ małej opery”.

Dla miłośników arii i duetów operetkowych, idealny moment pojawił się w sobotni wieczór – 7 października 2023 roku.

Na niecodzienny koncert pt. „Jejmość operetka & Kwintet Dżentelmenów” zaprosił Dom Kultury Knurów-Szczygłowice, w trakcie którego mieszkańcy mogli delektować się do woli najpiękniejszymi przebojami operetkowymi.

Była to prawdziwa gratka dla koneserów piękna, delikatności i śpiewaczego mistrzostwa – a wszystko za sprawą fantastycznych solistów operowych scen polskich i europejskich, którzy potrafili w mistrzowski sposób przekazać brzmienie operetkowe z zadziwiającą lekkością, wigorem i niezrównanym wdziękiem.

Podczas imprezy muzycznej knurowianie mieli niesłychaną okazję usłyszeć fascynująco-harmonijne dźwięki oraz potęgę wspaniałych głosów w wykonaniu sławnych artystów: Joanna Wojtaszewska – sopran, Kamil Roch Karolczuk – tenor. Duet został ogłoszony przez media najgorętszą parą operetkową w Polsce.

Znakomitym śpiewakom akompaniował – Kwintet Dżentelmenów w składzie: Krzysztof Maślanka – skrzypce 1, Dariusz Jakubczyk – skrzypce 2, Krzysztof Meisel – altówka, Marcin Kusz – Wiolonczela, Michał Rus – Fortepian.

W trakcie wieczoru przygotowano dla publiczności też nie lada niespodziankę w postaci baletu. Na scenie zaprezentowały się: Natalia Gisman, Natalia Knapik, Natasza Borszcz. Uwagę przyciągała niezwykła i bardzo dopracowana choreografia tancerek, które drobnym gestem potrafiły wyrazić wiele różnych emocji.

W programie można było usłyszeć piękne utwory operetkowe w formie instrumentalnej podane na najwyższym poziomie za sprawą najbardziej eleganckiego Kwintetu Dżentelmenów,

Koncert został zbudowany wokół arii i duetów z dzieł, które gościły na każdym wielkim balu sprzed wieku. Zabrzmiały przeboje takie jak: Czardasz Silvy „Księżniczka Czardasza”; Usta milczą, dusza śpiewa „Wesoła Wdówka” F.Lehar; „Brunetki, Blondynki” Jan Kiepura.

Perfekcyjne wykonania arii i duetów operetkowych połączone z wielkim talentem interpretacji i swobodą poruszania się po wspaniałych kompozycjach – pozwoliły przenieść słuchaczy do innej przestrzeni. Bo ujmujące melodie oraz ciekawe teksty i hipnotyczne barwy głosu artystów, pozwoliły zatracić się w emocjach towarzyszących podczas ich słuchania.

Publiczność bawiła się na widowisku muzycznym znakomicie, gdyż fantastyczne linie melodyczne „małej opery” są magnesem przyciągającym słuchaczy niezależnie od wykształcenia czy wieku. Dowodem były gromkie oklaski po każdym występie, jak i po zakończeniu widowiska operetkowego.

Czarująca uczta, w której można było do syta najeść się pięknych dźwięków, więc kto skorzystał z niedzielnej oferty Domu Kultury w Knurowie-Szczygłowicach na długie lata będzie miał miłe wspomnienia.

Tekst oraz foto: Agnieszka Łyko