InformacjeKnurów

Knurów: Jak uczyć się efektywnie i odkrywać emocje

W czasie ferii w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej zostały zorganizowane warsztaty „Jak uczyć się efektywnie” oraz warsztaty „Odkrywcy emocji”.

Nasze propozycje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Ponad 40 dzieci spędzało z nami poranki podczas ferii!

Podczas pierwszego tygodnia warsztatów uczniowie poznawali sposoby uczenia się poprzez zabawę oraz dowiedzieli się jak można dobrze się uczyć nie tracąc przy tym radości. Tematyka zajęć obejmowała m.in.: mnemotechniki, rymowanki, mapy myśli, metody ułatwiające uczenie się języków obcych oraz przedmiotów szczególnie wymagających zapamiętywania. Poruszyliśmy również zagadnienie dotyczące sposobów radzenia sobie ze zdenerwowaniem podczas sprawdzianu lub egzaminu.

W drugim tygodniu uczniowie zdobywali wiedzę o emocjach i ich powiązaniu z zachowaniem. Podczas czterech dni spotkań tworzyliśmy sytuacje sprzyjające wyrażaniu własnych uczuć, budowaniu poczucia własnej wartości, ukazywaniu pozytywnych cech osobowości oraz odkrywaniu swoich mocnych stron. Uczestnicy tworzyli plakaty, odgrywali scenki za pomocą pacynek, wcielali się w rolę scenarzystów filmowych, nie brakowało gier i zabaw, dzięki którym mogli lepiej odkrywać świat emocji.

Mamy nadzieję, że wiedza i umiejętności zdobyte podczas naszych warsztatów uczestnicy wykorzystają po powrocie do szkoły.

Info: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Knurowie