Knurów: IV Knurowski Jarmark Wielkanocny

0
392

Już niedługo Wielkanoc – najważniejsze i najstarsze święto spośród wszystkich uroczystości w roku liturgicznym Kościoła katolickiego.

Zanim dojdzie do świętowania Wielkanocy, tradycyjnie warto zaplanować przedświąteczne zakupy.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebą mieszkańców, miasto Knurów zorganizowało po raz kolejny Jarmark Wielkanocny przy estradzie plenerowej w parku F.Ogana.

To piękne wydarzenie przedświąteczne zaplanowano na dwa tygodnie przed Świętami Wielkanocnymi, w niedzielę 26 marca 2023 roku, w godz. 11:00 – 16:00.

Szukając wielkanocnych inspiracji, na straganach umiejscowionych wokół Areny można było wyszukać niecodzienne przedmioty z duszą, które na co dzień próżno szukać w sklepach.

Na IV Jarmark Wielkanocny warto było wybrać się zwłaszcza po to, aby znaleźć wszelkiego rodzaju ozdoby świąteczne, wyroby rzemieślnicze, rękodzieło artystyczne, To była bardzo dobra okazja, aby zdobyć niepowtarzalne podarunki na zajączka wielkanocnego dla najmłodszych oraz najbliższych.

Spacerując przez jarmark, łatwo było zauważyć stoiska takie jak: Środowiskowego Domu Samopomocy w Knurowie, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Knurowie działającego przy Ośrodku MB Uzdrowienia Chorych w Knurowie.

Wśród kramów wystawców znajdował się też stragan „Coś słodkiego”, gdzie jak sama nazwa wskazuje oferowano ciasta i ciasteczka świąteczne.

Na tegorocznym jarmarku nie zabrakło kuchni polowej, która serwowała smaczny, aromatyczny żurek.

Czwarty Jarmark Wielkanocny w Knurowie, mógł dojść do skutku dzięki współpracy Centrum Kultury Knurów i Urzędu Miasta Knurów.

Chętni, którzy wzięli udział w niedzielnym Jarmarku, mogli dogłębnie poczuć wyjątkową atmosferę i magię czasu, który pozostał do świąt Wielkiej Nocy.

Relacja: Agnieszka Łyko