Knurów: Inauguracja roku akademickiego w UTW

0
983

  W Kino Scena Kultura odbyła się 4 października akademia inaugurująca nowy rok akademicki 2021/2022 w ramach Stowarzyszenia Knurowski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

 

  Od 9 miesięcy Stowarzyszenie działa pod przewodnictwem dr Tomasza Reginka, który formalnie przejął struktury po UTW, działającym w ramach nie istniejącego już Towarzystwa Miłośników Knurowa.

  Stowarzyszenie Knurowski Uniwersytet Trzeciego Wieku stara się organizować czas wolny chętnym dojrzałym mieszkańcom miasta Knurów. Swoje działania poszerzyło również o tereny Pilchowic, Gieraltowic, jak również Pyskowic i Sośnicowic. Jak mówi sam Prezes, zakusy i plany są szerokie i napewno o UTW usłyszą okoliczne wioski, znajdujące się w ramach struktury Powiatu Gliwickiego.

W dzisiejszej inauguracji udział wzięli: Stanisław Szwed – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej zajmuje się Departamentami: polityki senioralnej, ekonomii społecznej i solidarnej, pomocy i integracji społecznej, a także ubezpieczeń społecznych , Bartłomiej Kowalski – radny Sejmiku Województwa Śląskiego, Adam Ostalecki – Dyrektor Generalny ŚUW w Katowicach, Krystyna Szumilas – Poseł na Sejm RP, Adam Rams – Prezydent Miasta Knurów, Tomasz Rzepa – Przewodniczący Rady Miasta Knurów, Dagmara Dzida – sekretarz Gminy Pilchowice, Paweł Kobyliński – Prezes knurowskiego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża.

 

Wykład swój o Koronawirusach – od przeziębienia do covid-19 wygłosił Pan Zenon Czuba.