Knurów: II Memoriał im Eugeniusza Mehlicha

W miniony weekend w hali MOSiR Szczygłowice odbył się Puchar Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym oraz Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Leżąc połączone z II Memoriałem im Eugeniusza Mehlicha.

Nie mogło zabraknąć zawodników UKS Eugen Knurów, również gospodarzy wydarzenia.

W sobotniej rywalizacji wzięli udział:

Sandra Dzieżok, juniorka 16 w wadze do 69kg , zawodniczka zaliczyła trzy podejścia ( 50, 52,5 i 55kg ) co dało jej drugie miejsce o srebrny medal .

Justyna Pietrykowska, juniorka 18 w wadze +76 kg, zawodniczka zalicza dwa podejścia na ciężarach 80, 85kg , w trzecim Justyna próbowała pobić rekord Polski w swojej kategorii na cieżarze

86,5 kg ,jednak próba ta tym razem była nieudana . Zawodniczka ostatecznie zajęła 1 miejsce w juniorkach oraz 2 w seniorkach w kategorii do 84kg.

Kolejną zawodniczką była Katarzyna Dzieżok, startująca w kategorii seniorek do 84kg .

Kasia zalucza dwa z trzech podejść i kończy wyciskanie na trzecim miejscu z wynikiem 85 kg .

Po dziewczynach przyszedł czas na starty chłopaków .

Przed startami grupy juniorów wystąpił Dawid Brzeziński , który ze względu na wiek ( 13 lat ) nie mógł wystąpić w rywalizacji z innymi zawodnikami .

Dawid wycisnął 52,5 kg .

Już w przyszłym roku będzie mógł podejść do rywalizacji na pomoście z innymi zawodnikami .

Mateusz Piórecki startujący w kategorii juniorów 16 w wadze do 66 kg zajął drugie miejsce z wynikiem 77,5 kg co było również jego nowym rekordem życiowym .

W tej samej kategorii startował Oskar Kwiatkowski, który zaliczył wszystkie trzy podejścia, kończąc wyciskanie na 60 kg co również jest jego nowym rekordem życiowym. Zawodnik zajął 4 miejsce .

Kolejnym zawodnikiem był Oleksii Hutsal startującym w kategorii j 16 do 93 kg . Olek zaliczył wszystkie podejścia( kolejno 60, 65 oraz 70 kg – nowy rekord życiowy). Zawodnik zajął 11 miejsce w swojej kategorii.

W kategorii juniorów 20 do 74 kg startujący Oliwier Nowok zajął ostatecznie 4 miejsce ,zaliczając kolejno podejścia 82,5 , 87,5 i 90 kg, podbijając przy tym swoje rekordy życiowe.

Kolejny w tej kategorii wiekowej w wadze +93kg , startujący Dawid Pietrykowski, zajął 1 miejsce w kategorii juniorów oraz drugie miejsce w kategorii seniorów do 120 kg .

Wśród juniorów do lat 23 wystartowało trzech zawodników .

W wadze do 74 kg wystąpił Dawid Nowok , zaliczył trzy podejścia ( 115, 120,125 kg) , zajmując wśród juniorów drugie miejsce oraz w kategorii seniorów do 74 kg również drugie miejsce.

W kategorii wagowej+74 kg wystartował Michał Sadecki , który zaliczył 70 oraz 75 kg.

Niestety Michał nie został sklasyfikowany, ponieważ nie miał odpowiedniego limitu wyciśniętego ciężaru .

Ostatni z zawodników , Mateusz Gaura również nie został sklasyfikowany za względu na brak limitu ciężaru. Zawodnik podniósł sztangę ważącą 95 kg.

W niedzielę w Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Leżąc wzięło udział czworo naszych reprezentantów.

Sandra Dzieżok, juniorka 16 do 63 kg , wycisnęła 73 kg ( był to atak na rekord Polski tej grupy wagowej ) , tym samym zajęła drugie miejsce w rywalizacji juniorek oraz drugie miejsce w rywalizacji seniorek w tej samej kategorii.

Justyna Pietrykowska, juniorka 18 w wadze do 84 kg wycisnęła sztangę ważącą 130 kg i tym samym pobiła swój własny oraz Rekord Polski juniorek w tej kategorii wagowej. Również w kategorii seniorek ten wynik dał jej prowadzenie .

Razem z Justyną w seniorkach w kategorii do 84kg udział wzięła Katarzyna Dzieżok, która zajęła trzecie miejsce z wynikiem 85 kg.

Jako ostatni wystartował Dawid Pietrykowski, który zdobył złoty medal w klasyfikacji juniorów 20 w wadze do 120 kg oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji Open juniorów do lat 20.

Dziewczyny zajęły również III miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Gratulujemy wszystkim i życzymy kolejnych sukcesów.

info oraz foto: UKS Eugen Knurów

Pisaliśmy o tym:

Knurów: II Memoriał im. Eugeniusza Mehlicha / Mistrzostwa Polski w wyciskaniu sztangi leżąc / Puchar Polski w wyciskaniu klasycznym