InformacjeKnurówStarostwo Gliwice

Knurów: I Targi Energetyczne Powiatu Gliwickiego

Powiat Gliwicki zaprasza na I Targi Energetyczne Powiatu Gliwickiego, które odbędą się 21 kwietnia 2018r. ( sobota), o godz. 10:00 – 16:00 z ZSZ nr 2 w Knurowie, ul. Szpitalna 29.

Wszystkiego o tym, jak obniżyć koszty ogrzewania w swoim domu, równocześnie nie zanieczyszczając powietrza, można się będzie dowiedzieć na  I Targach Energetycznych Powiatu Gliwickiego. Targowej wystawie i wykładom towarzyszyć będą darmowe badania zdrowotne i spora dawka dobrej muzyki.

Trzeba ograniczyć niską emisję – taka idea przyświeca organizatorom I Targów Energetycznych Powiatu Gliwickiego, które odbędą się w sobotę 21 kwietnia w Knurowie. Tego dnia od godz. 10.00 do 16.00 na terenie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie (ul. Szpitalna 29) zapoznać się będzie można z szeroką ofertą wystawców branżowych, prezentujących m.in. piece grzewcze, kotły, pompy ciepła, paliwa ekologiczne, fotowoltaikę itp. Swe stoiska będą mieć także Miasto Knurów, Gmina Gierałtowiec i Gmina Pilchowice. Ich prezentacjom towarzyszyć będzie panel edukacyjny, podczas którego prelegenci opowiedzą o walce ze smogiem, ochronie środowiska i zaprezentują zagadnienia z zakresu ogrzewania.

– Wysłuchać będzie można m.in. fachowców z Politechniki Śląskiej, Polskiego Alarmu Smogowego, a także Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Klastra Energii Powiatu Gliwickiego – mówi starosta gliwicki Waldemar Dombek. – To rzadka okazja, by otrzymać tak dużą porcję wiedzy na temat zanieczyszczenia powietrza.

Z kolei na stoisku Szpitala w Knurowie wykonywane będą bezpłatne badania poziomu cukru we krwi, mierzenie ciśnienia oraz spirometria – wiadomo przecież, że zanieczyszczenie powietrza ma ogromny wpływ na stan zdrowia, warto więc go skontrolować.

Oprawę muzyczną targów zapewnią lokalne zespoły, co gwarantuje połączenie pożytecznego z przyjemnym – wystąpią The Last Room, Rustcage i Mjusiq, a koncerty dadzą także Orkiestra Dęta KWK „Knurów” oraz Agata Żyła i Jacks Band Quartet. Wstęp na całą imprezę jest wolny.

Targi organizuje Powiat Gliwicki. Patronatem objął je Grzegorz Tobiszowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Energii.

Info: starostwo.gliwice.pl