Wczoraj miłośnicy biegania uczcili na sportowo Narodowe Święto Niepodległości uczestnictwem w biegu, który odbył się na terenie kompleksu leśnego w Knurowie nieopodal Kąpieliska Leśne Zacisze. Dystans 5 kilometrów najszybciej pokonał reprezentujący Gliwice Mateusz Falejczyk z czasem 18 minut i 22 sekund. Drugie miejsce zajął knurowianin Artur Bujnowski, a trzecie miejsce przypadło Grzegorzowi Szymurze z Leszczyn. Wśród kobiet najszybsza okazała się Daria Fussek z Czerwionki-Leszczyn, przed Katarzyną Parzych z Rybnika i Izabelą Maj-Dziubańską z Pyskowic.

I Knurowski Bieg Niepodległości uroczystym strzałem rozpoczął Prezydent Miasta Knurowa Adam Rams, a wśród gości pojawili się też Zastępca Prezydenta Piotr Surówka i poseł Jarosław Gonciarz. Knurowskich radnych reprezentowali Przewodniczący Rady Miasta Tomasz Rzepa i Zastępca Przewodniczącego Jerzy Pach. Ponadto czterech knurowskich radnych wzięło czynny udział w biegu pokonując z powodzeniem wymagającą trasę.

W pięknej jesiennej aurze na starcie zawodów stanęło 278 zawodników. Organizatorem wydarzenia był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a do przeprowadzenia imprezy przyczynili się również uczniowie klas mundurowych oraz Klub Biegacza Orły z Knurowa, którym MOSiR składa serdeczne podziękowania.

Wyniki

info: mosir knurów