Knurów: Gesanet mistrzem po raz drugi!

Wczoraj wieczorem rozstrzygnęły się ostatecznie losy mistrzostwa Knurowa w futsalu. Dotychczasowy przebieg rozgrywek i układ terminarza spowodował, że dwa ostatnie zespoły, które zachowały szanse na mistrzostwo, spotkały się ze sobą w ostatniej kolejce sezonu.

Tritech i Gesanet, bo o nich mowa, dzieliły w tabeli dwa punkty różnicy na korzyść tych pierwszych, tak więc Gesanet potrzebował wygranej, Tritechowi wystarczał zaś remis. Lider rozpoczął mecz od prowadzenia po indywidualnej akcji Grzegorza Górki w 11. minucie, jednak Gesanet szybko odpowiedział równie efektowną akcją Mariusza Reguły i było 1:1. Pod koniec 1. połowy Tritech miał kilka znakomitych szans na odzyskanie prowadzenia i pod bramką Gesanetu kilka razy było gorąco. Po zmianie stron gra była wyrównana a Tritech pilnował korzystnego remisu, aż do czasu gdy jedną z akcji rywala celnym strzałem wykończył najlepszy strzelec poprzedniego sezonu Paweł Ziaja. Po kolejnych 4 minutach było już 3:1 dla Gesanetu, a celnym trafieniem zza pola karnego popisał się Damian Kraska. Nie mający już nic do stracenia Tritech zagrał ostatnie minuty z lotnym bramkarzem, ale jedynym tego efektem był rzut karny na 29 sekund przed końcem gry. Piłkarze Wojciecha Górki nie zdołali go jednak wykorzystać i marzenia o pierwszym mistrzostwie muszą odłożyć co najmniej na rok. Zespół Dariusza Flisa wygrywając wczorajszy mecz o wszystko powtórzył swój wyczyn sprzed 2 lat, a jego osiągnięcie jest tym bardziej godne odnotowania, że po 4 kolejkach obecnego sezonu Gesanet miał na swoim koncie zaledwie 2 punkty i aż 10 punktów straty do Tritechu. Drugie w historii mistrzostwo zapewniła mu jednak seria 10 zwycięstw z rzędu.

W ostatniej kolejce toczyła się równeż korespondencyjna walka o tytuł króla strzelców. Najpierw Paweł Ziaja (Gesanet) i Jarosław Stępień (Vibovit/IPA) w swoich meczach strzelili po jednym golu i zrównali się z prowadzącym w klasyfikacji Przemysławem Jędrzejczakiem (Bud-Expert Team). Snajper Bud-Expert Teamu mając jednak komfort rozgrywania swojego meczu jako ostatni, wiedział, że do zdobycia tytułu potrzeba mu tylko jednego trafienia. Szansy tej nie zmarnował i strzelając 4 gole po raz pierwszy w swojej karierze został królem strzelców.

Oficjalne zakończenie rozgrywek połączone z Turniejem o Puchar Prezydenta Miasta Knurowa odbędzie się za dwa tygodnie, tj. 24 marca w Hali Sportowej MOSiR przy Al. Lipowej.