W dniach 12 i 13 września ruszyły zapisy na bezpłatne profilaktyczne badania USG dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat prowadzone przez Fundację Ronalda McDonalda. Badania odbędą się 26 i 27 września w ambulansie, który stanie na parkingu przy Restauracji McDonald’s, ul. 1-Maja 76 w Knurowie.

Badanie USG dziecka jest bezpiecznym i bezbolesnym sposobem upewnienia się, że rozwój dziecka przebiega tak, jak przebiegać powinien. Celem badań USG jest dokładna ocena stanu narządów wewnętrznych oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy.  W czasie badania lekarz-radiolog dokonuje kompleksowej oceny stanu tarczycy i węzłów chłonnych, narządów jamy brzusznej, a u chłopców dodatkowo moszny. Badania są realizowane według standardów medycznych określonych dla danej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne.

Ambulans Fundacji to unikalna, mobilna stacja medyczna, składająca się z poczekalni-rejestracji oraz dwóch gabinetów lekarskich, wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny.

W czasie badań na pokładzie ambulansu obecni są Wolontariusze.

Udział w badaniu bez rejestracji będzie niemożliwy. Badania w dniu 26 i 27 września będą odbywać się w godzinach od 09:00 – 14:00. Czas potrzebny na badanie to około 15-18 minut. Każde dziecko przychodzi na swoją godzinę, aby wizyta była jak najbardziej komfortowa. Po zakończeniu badania rodzice otrzymują wynik oraz ewentualne porady lekarskie.

Aby się zapisać trzeba podejść do Mcdonalda w Knurowie, ul. 1 maja 76.

Zapisy telefoniczne pod nr 32 724 51 16 zostały zakończone.

Liczba miejsc jest ograniczona.
Decyduje kolejność zgłoszeń.

Info: frm.org.pl/pl