InformacjeKnurówKultura i rozrywka

Knurów: Experiment laureatem drugiej edycji „Knurowiska”!

W sobotnie popołudnie kulturalną przestrzenią Art CK zawładnęła muzyka rockowa. To wszystko za sprawą „Knurowiska” czyli Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Rockowych. Decyzją jury drugą edycję tego festiwalu wygrał zespół Experiment z Kalisza, który w ramach nagrody otrzyma między innymi szansę występu podczas tegorocznych Dni Knurowa przed Łydką Grubasa oraz grupą Enej.

Do przeglądu, który ma charakter konkursu i jego celem jest promocja rocka zgłosiło się w tym roku blisko 100 zespołów. Specjalnie powołana Komisja Artystyczna dokonała weryfikacji i wyłoniła pięć formacji konkursowych, które zakwalifikowały się do koncertu finałowego. Poza zespołem Experiment na scenie zaprezentowali się także Amber Attic, DoJutra, Tabula Rasa oraz Trackstone.

Podczas finału każda kapela biorąca udział w konkursie musiała wykonać maksymalnie trzy utwory, a jej występ nie mógł przekraczać dwudziestu minut.

Ogólnopolski Przegląd Zespołów Rockowych „Knurowisko” jest festiwalem skierowanym do kapel z ognistym potencjałem, które nie są związane kontraktem z żadną wytwórnią muzyczną, grające szeroko rozumianą muzykę rockową.

Na zakończenie wydarzenia na scenie wystąpił zespół SOLUM czyli jeden z laureatów pierwszej edycji „Knurowiska”

Fot. Stanisław Salwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *