InformacjeKnurówNewsy

Knurów: Dni Knurowa 2024- dzień II

Tydzień temu zakończyły się dwudniowe Dni Knurowa 2024, ale jednak warto w tym miejscu wspomnieć o niedzielnym wydarzeniu i występach artystów.

Niedzielne (23.06.2024r.) Urodziny Knurowa, jak dzień wcześniej zostały także zorganizowane w parku przy ul. dr. Floriana Ogana.

W tym celu organizatorzy (Centrum Kultury w Knurowie przy wsparciu Urzędu Miasta w Knurowie) czerwcowego święta wszystko dobrze przemyśleli, idealnie przygotowali i perfekcyjnie zrealizowali. Jednym słowem plan działania został dopięty na ostatni guzik, by mieszkańcy byli zadowoleni z udziału w imprezie.

Tego dnia na scenie plenerowej królowały kobiety, bo miasto w swe gościnne progi zaprosiło najpierw Sarę James, a następnie Agnieszkę Chylińską.

Gdy wybiła godz.19:30 na scenę wkroczyła Sara James wraz z zespołem, który jej akompaniował.

Sara James to polska artystka młodego pokolenia pochodzenia nigeryjskiego. Tworzy autorską muzykę w stylu pop, pod wpływami innych gatunków takich jak r&b czy hip-hop, czy muzyka afro. W 2021 roku została zwyciężczynią czwartej edycji programu The Voice Kids. Tego samego roku została reprezentantką Polski w 19. Konkursie Piosenki Eurowizji), w którym zajęła drugie miejsce. Jej niesamowite możliwości wokalne w 2022 roku doprowadziły ją do finału 17. edycji talent show America’s Got Talent. Artystka mimo młodego wieku z wielką determinacją rozwija swoją karierę.

Poszczególne kompozycje, które Sara James zaśpiewała na scenie knurowskiej, do tego jej artystyczna dojrzałość i naturalna charyzma wywoływały entuzjastyczne bardzo intensywne emocje i doznania. Miłe dla ucha, rytmiczne aranżacje sprawiły, że publiczność doświadczyła pozytywnych dreszczy na ciele.

Drugą „perełką kobiecą” koncertu była ikona polskiej sceny muzycznej –  Agnieszka Chylińska z zespołem, która wystąpiła o godz. 21:30.

Artystki nie trzeba nikomu przypominać, bo od ponad trzech dekad zachwyca swoich fanów nie tylko wokalną formą, ale również charyzmatyczną osobowością.

Agnieszka Chylińska ma kilka ścieżek rozwoju swojej kariery muzycznej, w których doskonale sobie radzi. Jest nie tylko wokalistką, autorką tekstów, ale również felietonistką, osobowością telewizyjną oraz członkinią Akademii Fonograficznej ZPAV i autorką książek dla dzieci.

Agnieszka Chylińska bez wątpienia zalicza się do grona najlepszych głosów w polskiej branży muzycznej. Pierwsze kroki na scenie stawiała jako wokalistka zespołu O.N.A, który rozsławił ją na cały kraj. W 2009 piosenkarka zdecydowała się rozpocząć karierę solową. Od tego momentu śmiało kroczy własną drogą sukcesów i odważnie eksperymentuje ze swoim scenicznym image. Do tej pory wydała cztery albumy studyjne z takimi przebojami, jak „Nie mogę Cię zapomnieć”, „Królowa Łez”, „Wybaczam Ci” czy „Mam zły dzień”.

Nietuzinkowa wokalistka w trakcie występu w Knurowie podbiła serca fanów prawdziwie fenomenalną muzyką, mocnym głosem i niesamowitym temperamentem. Eksplozja energii udzieliła się także publiczności, która przywitała artystkę z wielkim entuzjazmem i radością. Oczarowana publika aktywnie uczestniczyła w wydarzeniu, włączając się do wspólnego śpiewania hitów artystki.

Na scenie knurowskiej wokalistki zaprezentowały się jako osoby miłe, uśmiechnięte i otwarte do publiczności, choć przez cały koncert dostępu do nich broniło sporo ochroniarzy. Mimo to i tak udowodniły, że są mega fajnymi showmankami na estradzie.

To była niebywała okazja, by zobaczyć wszystkie muzyczne oblicza artystek i rozsmakować się w ich twórczością. Emocje, zarówno na scenie jak i na widowni, od pierwszej do ostatniej chwili sięgały zenitu.

Fani rześkich, dynamicznych, czasami spokojniejszych dźwięków i pozostali uczestnicy imprezy zapełnili cały obszar parku, że ciężko było przemieszczać się po terenie, zwłaszcza przy platformie czy na tyłach publiki.

Jak przystało na tego typu imprezę nie zabrakło tez stoisk gastronomicznych, z których wydobywała się bardzo przyjemna, intensywna woń czym przyciągała zgłodniałych dorosłych i małych biesiadników. Dla smakoszy przygotowano: grillowaną kiełbaskę, karkówkę czy krupniok oraz inne rarytasy. Ponadto można było zjeść burgery, pajdę chleba, zapiekankę z pieca, zakręcone ziemniaki oraz gofry, popcorn, lody. i  ugasić pragnienie zimnymi napojami (lemoniada, shake, mrożona kawa) lub złotym trunkiem z pianką.

Na urodzinowym święcie miasta nie zapomniano również o najmłodszych. Z myślą o nich organizatorzy przygotowali Strefę Rozrywki, tj. dmuchańce, gdzie maluchy do woli mogły bezpiecznie się bawić i wyszaleć do woli.

O sprawny przebieg harmonogram zadbał kolejny raz profesjonalista Paweł Zięba – dziennikarz radiowy konferansjer, DJ, animator, aktor. Pracuje głosem : przy produkcji reklam, prezentacji, filmów instruktażowych, przez 12 lat w roli prokuratora w serialu W11 (produkcja TVN).

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy, również święto Knurowa. Nie na długo, bo czas pędzi do przodu, więc rok szybko minie i ponownie odbędą się Dni Miasta na które już z wyprzedzeniem serdecznie zapraszamy.

Tekst oraz foto: Agnieszka Łyko