Knurów: Derby i awans dla KTK!

Knurowskie Towarzystwo Koszykówki JS Invest zapewniło sobie awans do fazy play-off na kolejkę przed zakończeniem rundy zasadniczej. Podopieczni trenera Marcina Reszkiewicza pokonali w sobotnie popołudnie przed własną publicznością w derbowym spotkaniu GTK III Gliwice 78:73.

Od samego początku na parkiecie trwała zażarta walka jak na derby przystało. W pierwszej fazie rywalizacja to młodzieńcza fantazja i polot gliwiczan sprawiły, że to goście objęli prowadzenie. Drużyna z Knurowa miała sporo problemów, by sobie poradzić ze stylem gry prezentowanym przez rywali. W drugiej kwarcie knurowianie opanowali nerwy i zaczęli grać „swoje”. Kilka składnych akcji w ofensywie, do tego ekipa Reszkiewicza uszczelniła defensywę – to wszystko sprawiło, że udało się gospodarzom uciec na kilka punktów.

Po przerwie oba zespoły wyszły na parkiet z rozregulowanymi celownikami, ponieważ ilość zdobytych punktów nie powalała. Zawodnicy z Gliwic zaczęli prezentować się za to bardzo agresywnie wielokrotnie przekraczając przepisy, ale sędziowie ku zdziwieniu publiczności nie odgwizdywali przewinień. Knurowianie nie dali sie wciągnąć w tę brudną grę i skupili się na grę w koszykówkę. To zaowocowało powiększeniem przewagi przed ostatnią odsłoną meczu.

W czwartej kwarcie gliwiczanie nie mając nic do stracenia rozpoczęli gonić wynik. Kilka celnych rzutów z dystansu sprawiło, że drużyna gości zbliżyła się do gospodarzy na kilka punktów. Zawodnicy z Knurowa zachowali jednak zimną krew i utrzymali prowadzenie do ostatniej syreny kończącej mecz.

Dla Knurowskiego Towarzystwa Koszykówki JS Invest było to dwunaste zwycięstwo w sezonie. Tym samym zespół prowadzony przez trenera Reszkiewicza zapewnił sobie awans do fazy play-off drugi rok z rzędu. Na kolejkę przed końcem KTK zajmuje trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 29 punktów.

KTK JS Invest Knurów – GTK III Gliwice 78:73 (20:20; 28:17; 16:13; 14:23)

KTK: Kończakowski 7 punktów, G. Nowak 4, Ahaltsev 14, Kaniewski 8, Staniczek 0, J. Nowak 6, Tobiasz 2, Wąsik 29, Kuśmierz 8, Kołcz 0, Domżoł 0.

GTK: Szymański 1 punkt, Kozioł 0, Wójt 0, Walczuk 16, Grzechowiak 17, Konracki 0, Szul 11, Kuznietsov 10, Belkner 7, Olaszczyk 2, Szymański 6, Kowalski 3.