Knurów: Concordia odrabia ligowe zaległości

0
540

Do czternastu punktów wzrosła przewaga knurowskiej Concordii nad najgroźniejszymi rywalami w ligowej tabeli. Podopieczni trenera Zbigniewa Matuszka dzięki wygranej w Łanach Wielkich z Sokołem oraz przy porażce KS 94 Rachowice z Naprzodem Świbie 0:2 pewnie zmierzają do Klasy Okręgowej. Tylko katastrofa mogłaby tę sytuację zmienić. W najbliższą środę knurowianie rozegrają zaległe spotkanie z 19 kolejki zabrzańskiej A-Klasy – do Knurowa przyjeżdża drużyna Zaborza Zabrze.

Mecz pierwotnie miał być rozegrany 2 kwietnia, lecz na panujące wówczas warunki atmosferyczne (nagłe opady śniegu) Podokręg Zabrze Śląskiego Związku Piłki Nożnej zdecydował się na odwołanie wszystkich spotkań w tej serii gier. Teraz przyszedł czas nadrobić ligowe zaległości. Piłkarze Concordii Knurów są w tzw. „gazie” kontynuując serię 11 kolejnych meczów bez porażki i są faworytem środowej potyczki z Zaborzem Zabrze.

Drużyna z Zabrza jest w tym sezonie bezkompromisowa. Na 23 rozegrane spotkania jedenaście razy wygrywali i tyle samo razy musieli zaznać smaku porażki. Tylko w jednym spotkaniu z ich udziałem padł wynik remisowy. Rundę wiosenną Zaborze Zabrze rozpoczęli od zwycięstwa z Naprzodem Świbie 5:2, ale w kolejnych spotkaniach schodzili z boiska pokonani. Tak było w meczach z Tempem Paniówki (porażka 1:3) oraz z KS 94 Rachowice (1:2). Potem było już nieco lepiej – zabrzanie zaczęli w miarę dobrze punktować zdobywając 10 punktów w pięciu kolejnych spotkaniach. Mecze wyjazdowe nie są mocną stroną ekipy z Zabrza. Tylko czterokrotnie udało się im sięgnąć po komplet punktów. Zaborze Zabrze wygrywał w Kozłowie z Ruchem, Rudnie z Młodościa, w Zabrzu z Walką oraz w Radoni ze Zrywem czyli z drużynami z dolnych rejonów tabeli. Z czołówką ligowej tabeli z każdym razem musieli uznać wyższość gospodarzy. Przed środowym meczem klub z Zabrza zajmuje siódme miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 34 punktów.

Piłkarze Concordii mają spory komfort psychiczny – spora przewaga nad drugim miejscem w tabeli pozwala na spokojne przygotowanie się do kolejnego ligowego meczu bez niepotrzebnej presji. Jesienią knurowscy zawodnicy wygrali w Zabrzu z Zaborzem 2:0. W najbliższą środę taki wynik zostałby przyjęty bez zbędnego marudzenia – byleby dopisać kolejne trzy „oczka” do swojego dotychczasowego bilansu.

Początek środowego spotkania o godzinie 18:00.

Concordia Knurów – Zaborze Zabrze

Środa, 11 maja – godzina 18:00

Stadion Miejski w Knurowie – Dworcowa 28

Bilety: 5zł

AW