InformacjeKnurówNewsySport i rekreacja

Knurów: Concordia gromi na inaugurację

Wspaniały debiut Jarosława Kupisa w roli pierwszego szkoleniowca Concordii Knurów! Knurowianie nie mieli w sobotnie popołudnie litości dla rywali i zaaplikowali im pięć bramek nie tracąc przy tym żadnej. Dla „biało-zielono-czarnych” była to szósta wygrana w bieżącym sezonie.

Ostre strzelanie rozpoczęło się już w 15 minucie gry. Wówczas Orylski otrzymał kapitalne podanie z głębi pola i będąc „oko w oko” z Majdeckim nie miał problemów, by pokonał bramkarza Ruchu Kozłów. Cztery minuty później piłkarze Concordii podwyższyli prowadzenie za sprawą Spórny, który wykorzystał błąd w defensywie gości. Dla popularnego „Lokiego” było to premierowe trafienie po powrocie do Concordii.

Dwa szybkie ciosy podłamały rywali, którzy choć starali się być równorzędnym przeciwnikiem, to mocno odstawali od knurowian. Piłkarze z Knurowa nie myśleli, by zwolnić tempo i dążyli do zdobycia kolejnych bramek. W 24 minucie Garczorz znalazł się w sytuacji „sam na sam” z golkiperem Ruchu, ale nie trafił w światło bramki.

Chwilę później kibice ponownie mogli cieszyć się z trafienia gospodarzy. Piłkę przed polem karnym przejął Spórna i zdecydował się na uderzenie z dystansu, a futbolówka wylądowała w prawym „okienku” bramki Majdeckiego i było 3:0. Wynik przed przerwą mógł być jeszcze wyższy, ale dobrych sytuacji nie wykorzystali Orylski oraz Garczorz.

W drugiej połowie podopieczni trenera Kupisa nie zamierzali spuszczać z tonu i wciąż atakowali. To przyniosło efekt w 63 minucie, kiedy dobre dośrodkowanie Żylskiego na bramkę zamienił Garczorz. 120 sekund później asystujący w poprzedniej akcji zazdrościł swojemu koledze trafienia i także postanowił wpisać się na listę strzelców wykorzystując złe ustawienie linii defensywnej zespołu gości ustalając wynik spotkania na 5:0 dla Concordii.

Knurowianie kontrolowali sytuację na boisku i tym samym odnieśli pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej. Drużyna prowadzona przez trenera Kupisa imponowała dzisiaj ciekawą, kombinacyjną grą oraz dokładnością w rozgrywaniu nie pozwalając na zbyt wiele ekipie z Kozłowa.

Concordia Knurów – Ruch Kozłów 5:0 (3:0)
⚽Bramki: Orylski 15′, Spórna 19′, 29′, Garczorz 63′, Żylski 65′

Concordia: Szwagrzyk – Balon (66′ Jankowski), Mikulski (74′ Surówka), Dymnicki, Cich (60′ Szkatuła) – Kocur, Bociek, Guzera, Spórna, Orylski (51′ Żylski) – Garczorz.

Ruch: Majdecki – Hanek (90′ Ira), Marek, Lange, Golasiński (36′ Hassa) – J. Borkowski, Ł. Borkowski, Lizurej, Luka (66′ Łukasik), Bukowski (64′ Weis) – Momot (74′ Budzik).

🟨 Żółte kartki: Cich, Żylski (Concordia).