Knurów: Wydzierżawili prawie 10.000 m2 – Co uruchomią na Dworcowej? 

   Na początku października knurowski magistrat uruchomił procedurę przetargową na dzierżawę części, treningowego boiska zlokalizowanego przy ul. Dworcowej w Knurowie.

 6 listopada 2018 rozstrzygnięty został przetarg ustny nieograniczony na oddanie w dzierżawę na okres 9 lat nieruchomości o powierzchni 0,9007 ha ( działka nr 214/60 ).

  Jak czytamy w przedstawionych dokumentach, przetarg wygrała, czyli wyłoniony został podmiot jako Dzierżawca nieruchomości – Olimpijski Football Club Sp. z o.o. Sp. k z siedzibą we Wrocławiu.

   Kwota jaka wpłynie do budżetu miasta za dzierżawę tego terenu to  ponad 400 tysięcy złotych. ( 5,05 zł netto za m2 powierzchni na rok )

 Z materiałów znajdujących się w sieci, wnioskujemy, że firma OFC, która zajmuje się stawianiem i wynajmowaniem całorocznych boisk piłkarskich, podobną inwestycję jak w podwrocławskiej Ślęzy, chce również zrealizować w Knurowie.

 

    Czy jest to szansa na ponowne, jeszcze bardziej energiczne rozwinięcie się tej dyscypliny sportu w naszym mieście? 

Czas pokaże.

Z pewnością zaplecze treningowe, zyska na nowej jakości. Otwierając paletę możliwości i ułatwiając, całkiem już przyzwoicie prosperującą stronę szkoleniową, nie tylko knurowskiej młodzieży.

Dzięki zdecydowanie atrakcyjnej i dobrze skomunikowanej lokalizacji z inwestycji będą mogli korzystać mieszkańcy całego regionu.

/arc/

 

foto: materiały fb OFC