InformacjeKnurów

Knurów: Budżet Obywatelski – Budowa dwóch ogólnodostępnych drewnianych altan wraz z paleniskiem

Już wkrótce nastąpi kolejny etap V edycji Budżetu Obywatelskiego, gdzie mieszkańcy Knurowa będą mogli za pomocą oddanych głosów zdecydować, które projekty zostaną przeznaczone do realizacji. Budżet Obywatelski, zwany również partycypacyjnym, jest demokratycznym procesem, w ramach którego mieszkańcy współdecydują o wydatkach publicznych w mieście w perspektywie kolejnego roku budżetowego.

W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego do głosowania dopuszczono 9 projektów „twardych” (inwestycyjne i remontowe) i 6 „miękkich” (wydarzenie społeczne, kulturalne, edukacyjne itp.). Głosowanie odbędzie się w terminie od 29 sierpnia do 11 września. Wyniki do publicznej wiadomości zostaną podane do 23 września.

Poznajmy jeden z projektów „twardych”: „Budowa dwóch ogólnodostępnych drewnianych altan wraz z paleniskiem”. Autorem tego projektu jest Jagoda Rudnik. W zamyśle autora jest stworzenie dwóch specjalnych altan w parku miejskim przy ulicy Szpitalnej w Knurowie, które będą wyposażone w stół betonowy lub kamienny, dwie ławki betonowe lub metalowe oraz duży betonowy kosz na śmieci.

Aby zagłosować na projekt autorstwa Jagody Rudnik należy wybrać pozycję nr 3 w kategorii Projekty „Twarde”.

————-

Jeśli jesteś autorem któregokolwiek projektu tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego i chciałbyś przedstawić swój pomysł szerszemu gronu odbiorców prosimy o kontakt wysyłając maila na adres a.wojdowski@iknurow.pl lub wyślij do nas wiadomość prywatną za pośrednictwem facebooka https://www.facebook.com/iknurow/.

————-

Budżet Obywatelski to wydzielona część budżetu miasta Knurów, o której przeznaczeniu zdecydują w głosowaniu mieszkańcy. Jego celem jest możliwość bezpośredniego decydowania przez mieszkańców Knurowa o tym, na co zostaną wydane środki z budżetu miasta. Dzięki niemu każdy uprawniony knurowianin ma realną szansę zrealizować własne pomysły oraz zmienić wizerunek swojego otoczenia. W procesie budżetu obywatelskiego może uczestniczyć każdy mieszkaniec Miasta Knurów.

Więcej informacji na temat Budżetu Obywatelskiego:

https://www.knurow.budzet-obywatelski.org/

AW