Knurów: Beamciok przy ul.Dworcowej 29 czeka na nowego właściciela

0
1318

Do 29 kwietnia 2021r. osoby chętne do udziału w przetargu mogą składać niezbędne dokumenty oraz wpłacić wadium.

Przedmiotem pierwszego przetargu ustnego nieograniczonego jest prawo własności zabudowanej nieruchomości położonej w Knurowie przy ul. Dworcowej 29, oznaczonej jako działka nr 1861/15 o pow. 0,1231 ha, stanowiącej własność Gminy Knurów.

Nieruchomość zlokalizowana jest w odległości 2 km od ścisłego centrum miasta, w sąsiedztwie zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej, obiektów sportowych i zjazdu na autostradę A1. Działka posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej ul. Dworcowej.

Na działce znajduje się nieużytkowany dwukondygnacyjny budynek z poddaszem użytkowym, wybudowany w 1908 r. w technologii tradycyjnej, o powierzchni użytkowej 200,04 m2, który dotychczas pełnij funkcję budynku mieszkalnego wielorodzinnego oraz dwa budynki gospodarcze. Zabudowania nadają się do generalnego remontu. Nieruchomość uzbrojona jest w sieć wodociągową, elektryczną, kanalizacyjną, gazową i telekomunikacyjną.

Zgodnie z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, działka przeznaczona jest pod tereny zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej i usług.

Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 303.620,00 zł.

W przetargu mogą brać udział osoby prawne i fizyczne, które: dostarczą komplet wymaganych dokumentów do Biura Podawczego Urzędu Miasta Knurów przy ul. dr. Floriana Ogana 5 w kopercie z dopiskiem „przetarg na sprzedaż nieruchomości przy ul. Dworcowej 29” – do dnia 29.04.2021 r. do godz. 15.30 oraz do tego samego dnia wpłacą wadium w wysokości 15.500,00 zł na rachunek Gminy.

Przetarg planowany jest na dzień 06 maja 2021 r. o godz. 10.00 w budynku Urzędu Miasta Knurów przy ul. Niepodległości 7 w sali sesyjnej (I piętro).

Szczegółowe warunki przetargowe i wykaz wszystkich dokumentów, które należy złożyć celem udziału w przetargu znajdują się w pliku do pobrania pod artykułem.

Ogłoszenie – Dworcowa 29- wersja z warunkami w jednym dokumencie.pdf

Ogłoszenie – Dworcowa 29- wersja z warunkami w jednym dokumencie(1)

Info: knurow.pl