Knurów: Bal Wszystkich Świętych

0
1035

Ostatni dzień października. Dla niektórych osób to moment wyciszenia przed obchodami uroczystości Wszystkich Świętych, dla innych – okazja do dobrej zabawy.

Z roku na rok Halloween cieszy się w Polsce rosnącą popularnością, a coraz więcej dzieci i nastolatków pragnie 31 października przebierać się w straszne kostiumy i uczestniczyć w różnych halloweenowych imprezach.

Choć tradycja Halloween przyszła do nas z Zachodu już w latach 90. XX wieku, wciąż ma wielu przeciwników.

Fantastyczną alternatywą dla halloween’owych zwyczajów jest Bal Wszystkich Świętych, który obywa się dokładnie w dniu Halloween, a więc 31 października. Jest to Polska odpowiedz na zachodnie święto, gdzie podczas balu chrześcijańskiego –  najczęściej dzieci przebierają się za świętych.

W przededniu uroczystości Wszystkich Świętych takie wydarzenie zostało również zorganizowane w Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Knurowie.

Do wzięcia udziału w Balu Wszystkich Świętych zaproszono dzieci z parafii wraz z rodzicami.

Spotkanie rozpoczęło się wspólną  Eucharystią, o godz.18:00, w której dzieci uczestniczyły w przebraniach błogosławionych i świętych.

Dało się zauważyć, iż najwięcej było aniołków i królów,  ale wśród nich można było dojrzeć także Papieża i patronki św. Barbary.

Po Mszy Św. ( godz.19:00) w sali kinowej pod kościołem gromada zuchowa i drużyna harcerska  z Knurowa zaprosiła wszystkich parafian MB Częstochowskiej na wspólny bal.

Jak przystało na porządny Bal Wszystkich Świętych, nie zabrakło dla najmłodszych różnych atrakcji i niespodzianek, zabaw integracyjnych oraz konkursów.  Dzieci z uśmiechem na buzi i radością w sercu doskonale się bawiły, między innymi:  w zabawie z balonem, w tańcu macareny, a także w tańcu „w wagoniki” w rytm piosenki „Jedzie pociąg z daleka”.

W trakcie trwania imprezy była również przerwa na posiłek, który cieszył się wielkim powodzeniem, bo przecież uczestnictwo w tak wielkim balu, nieustanne tańce, kosztowały wiele sił.

Wszyscy chętni mieli możliwość skorzystać z przygotowanego słodkiego poczęstunku w postaci pysznego ciasta, zaś spragnieni mogli częstować  się do woli gorącą herbatą lub kawą.

Radość i szczery entuzjazm uczestników balu pokazały, że właśnie taka zabawa jest najlepszą drogą, aby zaszczepić w młodym pokoleniu pozytywne wartości i przesłania, jakie mają nam do przekazania Święci.

Bal Wszystkich Świętych to świetna zabawa nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych, wzbudzająca wiele pozytywnych emocji.

Z pewnością to był czas pożytecznie spędzony tak przez dzieci, jak i przez dorosłych.

Relacja: Agnieszka Łyko