KnurówSport i rekreacja

Knurów: Apteka zastopowana

W szóstej kolejce Knurowskiej Ligi Futsalu piłkarze Apteki Św. Barbary Tritechu zremisowali 2:2 z Bud-Expert Teamem, który powoli staje się czarnym koniem rozgrywek. Przed tygodniem BET w nieprawdopodobnych okolicznościach wyszarpał remis w meczu z Vibovitem/IPA, a wczoraj był bliski pokonania kolejnego faworyta prowadząc po 30 minutach gry 2:0. Zespół Górków w końcówce zagrał va banque decydując się na manewr z lotnym bramkarzem i doprowadził do remisu, ale na więcej zabrakło mu czasu. Tym samym Apteka po trzech wygranych z rzędu musiała się zadowolić remisem, co oznacza jednak powiększenie straty punktowej do lidera do 3 „oczek”.

Liderujący Vibovit/IPA z najwyższym trudem wywalczył komplet punktów w konfrontacji z Paderkiem, a młodzież po raz kolejny pokazała się z bardzo dobrej strony remisując 3:3 jeszcze na 120 sekund przed końcową syreną. Ciekawie prezentowała się w tym meczu średnia wieku piłkarzy obu drużyn. U zwycięzców wyniosła ona 37 lat, a w Paderku niespełna 19. Najmłodszy w tym gronie Paweł Ziaja strzelając kolejne trzy gole otwiera obecnie klasyfikację najlepszych strzelców.

Na trzecim miejscu w tabeli umocnił się TKKF Mistral Intermarche, który pokonał Rawimex. Zwycięzcy nie zachwycili, ale wystarczyło to na dość osłabionego rywala. Za tydzień TKKF stanie przed szansą awansu na drugie miejsce w tabeli pod warunkiem, że pokona Przychodnię, a Apteka straci punkty z Vibovitem.

Po dwóch porażkach zwycięstwo odniósł wreszcie Gesanet. Mistrzowie już do przerwy prowadzili 5:0, ale o drugiej połowie woleliby zapomnieć. Po przerwie Przychodnia Prognostic radziła sobie znacznie lepiej wygrywając te 20 minut 4:2.

Za tydzień ostatnia kolejka pierwszej rundy, a w niej mecz na szczycie pomiędzy Vibovitem/IPA a Apteką Św. Barbary Tritechem. Program 7. kolejki (4 lutego, poniedziałek): Rawimex Knurów – Gesanet MTS Knurów (18.00), Bud-Expert Team – Paderek Team (18.50), Przychodnia Prognostic – TKKF Mistral Intermarche (19.40), Vibovit/IPA – Apteka Św. Barbary Tritech (20.30).