Ciekawostki z ...InformacjeKnurówKultura i rozrywkaNewsy

Knurów: Agnieszka Chylińska kolejną gwiazdą tegorocznych Dni Knurowa!

Poznaliśmy kolejnego artystę, który w czerwcu tego roku wystąpi podczas Dni Knurowa! Już wcześniej informowaliśmy na łamach naszej platformy informacyjnej, że podczas tegorocznych urodzin miasta zagra Łydka Grubasa, a dziś możemy zdradzić, że na początku lata w naszym mieście pojawi się Agnieszka Chylińska.

Agnieszka Barbara Chylińska to polska piosenkarka, autorka tekstów, felietonistka, osobowość telewizyjna oraz autorka książek dla dzieci. Członkini Akademii Fonograficznej Związku Producentów Audio-Video.

W latach 1994–2003 wokalistka zespołu O.N.A., którego twórczość klasyfikowana jest jako pop-rock, hard rock i heavy metal. Nagrania formacji rozeszły się w nakładzie kilkuset tysięcy egzemplarzy, co uplasowało ją w czołówce polskiego rocka. W latach 2003–2006 wokalistka grupy Chylińska, projektu kontynuującego brzmienie z twórczości O.N.A. Od 2009 artystka solowa, wydała cztery albumy studyjne: Modern Rocking (2009), Forever Child (2016), Pink Punk (2018) i Never Ending Sorry (2022). Trzy z nich dotarły do pierwszego miejsca polskiej listy sprzedaży OLiS. Za sprzedaż swoich albumów otrzymała jedną potrójną platynową płytę, jedną platynową i dwie złote.

Laureatka czterech Eska Music Awards, dwóch Superjedynek, Bursztynowego Słowika i Złotej Telekamery. W styczniu 2002 nagrodzona Paszportem „Polityki” za „drapieżny głos, który jest najlepszym instrumentem zespołu O.N.A., za teksty piosenek i niebywałą energię na scenie.

Dni Knurowa 2024 odbędą się w dniach 22-23 czerwca czyli w pierwszy weekend wakacji w parku miejskim przy ulicy Ogana. Agnieszka Chylińska swój koncert zagra w niedzielę o godzinie 21:30.

Fot. materiały prasowe