Tylko wczoraj zabrzańscy policjanci odnotowali 6 kolizji drogowych. Pomimo licznych apeli kierowcy często jadą za szybko i za blisko siebie oraz zapominają o udzieleniu pierwszeństwa przejazdu, doprowadzając do kolizji. Jedna z nich miała miejsce wczoraj, na ulicy Mikulczyckiej przy wjeździe na DK88. Apelujemy o ostrożność i rozwagę, a przede wszystkim o zachowanie zdrowego rozsądku…

Codziennie zabrzańska drogówka ma pełne ręce pracy. Tylko wczoraj mundurowi odnotowali 6 kolizji drogowych, a od początku wakacji było ich aż 68. Ponadto na zabrzański drogach zanotowano dwa wypadki drogowe. Na szczęście żaden z nich nie był śmiertelny.

Utrata panowania nad pojazdem, niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, zbyt bliska jazda za poprzedzającym samochodem, podejmowanie ryzykownych manewrów wyprzedzania, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu to ich główne przyczyny. Wczoraj jedna z nich miała miejsce, na ulicy Mikulczyckiej przy wjeździe na DK88. Szczęśliwie w wyniku zderzenia dwóch osobówek żaden z kierujących i pasażerów nie odniósł poważnych obrażeń, a uszkodzeniu uległy jedynie pojazdy.

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i przewożonych pasażerów!

Info: KMP Zabrze