Mężczyzna którego wizerunek publikowaliśmy w związku z rozbojem do którego doszło na ulicy Dworek, został zatrzymany. 35-latek wpadł podczas usiłowania kradzieży rozbójniczej. Podejrzany usłyszał już prokuratorskie zarzuty i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. W zatrzymaniu okazały się pomocne informacje uzyskane od mieszkańców.

Od kilku dni poszukiwaliśmy mężczyzny, który dokonał rozboju w sklepie przy ul. Dworek w Rybniku. Napastnik użył wtedy wobec ekspedientki gazu pieprzowego, a następnie wykorzystując bezbronność kobiety, uciekł ze skradzionym towarem. Po publikacji jego wizerunku, skontaktowała się z nami mieszkanka naszego miasta, która rozpoznała tego mężczyznę. Policjanci rozpoczęli jego poszukiwania.

Mężczyzna został zatrzymany w miniony weekend, podczas… usiłowania kradzieży rozbójniczej. Tym razem jego celem był sklep przy ulicy Wodzisławskiej. Mężczyzna zapakował zakupy do wózka i nie płacąc za nie wyszedł. Zauważył to pracownik ochrony sklepu, który próbował zatrzymać złodzieja. Ten jednak nie dawał za wygraną i zaatakował ochroniarza. Powiadomieni o zdarzeniu rybniccy policjanci natychmiast podjęli interwencję i zatrzymali agresora. Okazało się, że to poszukiwany w związku z rozbojem przy ul. Dworek, 35-letni mieszkaniec Rybnika. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Był nietrzeźwy. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. 35-latek został dzisiaj doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut rozboju, usiłowania kradzieży rozbójniczej oraz kierowania gróźb karalnych. Prowadzący postępowanie śledczy wystąpili do prokuratury z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd w Rybniku przychylił się do tego wniosku, aresztując podejrzanego na okres trzech miesięcy. Za popełnione w warunkach recydywy przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 18 lat więzienia.

Dziękujemy mieszkańcom za przekazanie licznych informacji w tej sprawie oraz wszystkim dziennikarzom, którzy pomogli w poszukiwaniach, publikując informację oraz wizerunek mężczyzny w środkach masowego przekazu.

Info: KMP Rybnik

 

Pisaliśmy już o tym:

KMP Rybnik: Poszukujemy sprawcy kradzieży rozbójniczej. Poznajesz?