KMP Rybnik: Potrącenie pieszego w Czerwionce-Leszczynach. Apelujemy o ostrożność!

0
709

Potrącenie pieszego w Czerwionce-Leszczynach. Apelujemy o ostrożność!

Rybniccy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło 15 lutego w Czerwionce-Leszczynach, na ulicy Zabrzańskiej. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 34-letni kierujący fordem, potrącił w rejonie przejścia dla pieszych 51-letniego mężczyznę. Uważajmy… piesi na pojazdy, kierujący na pieszych.

Do wypadku doszło 15 lutego, około godziny 19.30 na ulicy Zabrzańskiej w Czerwionce-Leszczynach. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 34-letni kierujący fordem, jadąc w kierunku ulicy Jesionka potrącił w rejonie przejścia dla pieszych 51-latka, przechodzącego z jego lewej strony drogi na prawą. Pieszy doznał urazu nogi oraz głowy. Przyczyny i okoliczności tego wypadku ustalają śledczy.

Rybniccy policjanci apelują o ostrożność, dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Apelujemy również do pieszych, aby zwłaszcza teraz, gdy szybciej zapada zmrok, a warunki atmosferyczne znacznie ograniczają widoczność, mieli przy sobie elementy odblaskowe. Niewielki breloczek, czy też jakikolwiek element lub odblaskowy napis na odzieży, znacznie wpływa na zauważenie pieszego przez kierującego pojazdem. Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo. Pozwólmy się zobaczyć i nośmy odblaski.

info: kmp rybnik