KMP Rybnik: Pijany kierowca wjechał w betonowe schody

0
584

3 promile alkoholu w organizmie miał kierujący audi, który nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wjechał w betonowe schody, a następnie w przydrożne tuje. Mężczyzna został zatrzymany dzięki właściwej reakcji świadka, który zadzwonił na numer alarmowy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Tuż przed północą dyżurny z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach otrzymał informację o nietrzeźwym kierującym. Policjanci z wydziału ruchu drogowego natychmiast udali się w rejon ulicy Rybnickiej, gdzie czekał świadek zdarzenia. Jak ustalili mundurowi, kierujący osobówką nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, utracił panowanie nad pojazdem i wjechał w betonowe schody, a następnie w przydrożne tuje. Stróże prawa sprawdzili stan trzeźwości 22-letniego mieszkańca powiatu rybnickiego. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie trzy promile alkoholu. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Pamiętajmy. Pijani kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas i naszych bliskich. Dlatego też zawsze reagujmy na tego typu przypadki. Nawet informacja przekazana policjantom anonimowo może przyczynić się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców i tym samym poprawy bezpieczeństwa. Każda osoba mająca podejrzenia, że ktoś prowadzi pojazd pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, może powiadomić o tym stróżów prawa, którzy natychmiast sprawdzą taki sygnał.

info: KMP Rybnik