KMP Rybnik: Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną wypadku

0
606

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną wypadku

 

Rybniccy policjanci prowadzili czynności na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy Wodzisławskiej w Rybniku. W wyniku tego zdarzenia ranny został 42-letni motocyklista. 47-letni kierujący volkswagenem, wyjeżdżając ze stacji paliw, wykonując manewr zawracania, nie ustąpił pierwszeństwa podczas włączania się do ruchu i doprowadził do zderzenia z motocyklistą. Za rażące naruszenie przepisów, mundurowi zatrzymali kierującemu osobówką prawo jazdy.

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to obok nadmiernej prędkości najczęstsza przyczyna wypadków i kolizji. Z tej przyczyny wczoraj, około godziny 19.30, na ulicy Wodzisławskiej w Rybniku doszło do wypadku drogowego. Na miejscu ustalono, że kierujący volkswagenem, 47-letni rybniczanin – wyjeżdżając ze stacji paliw, podczas manewru zawracania w lewą stronę, nie ustąpił pierwszeństwa podczas włączania się do ruchu i doprowadził do zderzenia z motocyklistą. Poszkodowany kierowca jednośladu z urazem ramienia oraz klatki piersiowej został zabrany do szpitala w Rybniku. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Za rażące naruszenie przepisów, mundurowi zatrzymali kierującemu osobówką prawo jazdy.

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o rozważną i bezpieczną jazdę! Pamiętajmy, że sami również mamy ogromny wpływ na własne bezpieczeństwo.

 

info: kmp rybnik