KMP Rybnik: Motorowerem z promilami

0
154

Policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy, zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 55-letni mieszkaniec Rybnika, prowadził motorower mając w organizmie dwa promile alkoholu i doprowadził do zderzenia z samochodem ciężarowym. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Po raz kolejny apelujemy do kierujących o rozsądek i przypominamy, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2.

Wczoraj, około godziny 13.30, policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy otrzymali zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w Jankowicach przy ulicy Nowej. Okazało się, że 55-latek, jadąc w kierunku ulicy Jastrzębskiej, nie zastosował bezpiecznego odstępu od omijanego pojazdu i doprowadził do zderzenia z samochodem ciężarowym wraz z naczepą. Podczas rozmowy, mundurowi wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Wynik badania na alkomacie wykazał, że mieszkaniec Rybnika miał dwa promile alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny motorowerzysta za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu teraz kara do 2 lat więzienia.

Apelujemy, aby po wypiciu alkoholu nie prowadzić żadnego pojazdu, samochodu, motocykla, czy nawet roweru. Kierowanie wszelkimi pojazdami na tzw. podwójnym gazie, jest zabronione przepisami prawa, zagraża życiu i zdrowiu kierującego oraz stwarza zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Brak rozsądku i wyobraźni wśród kierowców wielokrotnie prowadził do tragedii! W zeszłym roku policjanci rybnickiej komendy zatrzymali 273 kierujących pod wpływem alkoholu.

info: KMP Rybnik