W miniony weekend na drogach naszego miasta i powiatu doszło 11 kolizji. Nie odnotowaliśmy żadnego wypadku. Policjanci zatrzymali też kierujących będących w stanie nietrzeźwości lub w stanie po użyciu alkoholu. Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze!

  • W sobotę po południu, policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy otrzymali zgłoszenie o kolizji na ulicy Pukowca w Rybniku. Mundurowi ustalili, że kierujący renault cofając, uderzył w prawidłowo zaparkowanego peugeota, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Stróże prawa odnaleźli sprawcę kolizji i szybko okazało się co było przyczyną jego ucieczki. Badanie na alkomacie wykazało u 54-letniego rybniczanina blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.
  • W nocy z soboty na niedzielę, około godziny 3.00 w Czerwionce-Leszczyny na ulicy Czereśniowej, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 31-letniego mieszkańca Rudy Ślaskiej. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie 2 promile alkoholu. Podczas sprawdzenia w bazach policyjnych okazało się, że mężczyzna posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony przez sąd do listopada 2022 roku.
  • Kilkanaście minut później, policjanci z komisariatu w Czewionce-Leszczynach, na ulicy 3 Maja zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierującego. Badanie na alkomacie wykazało u mieszkańca powiatu rybnickiego ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kierujący renault stracił już prawo jazdy.
  • Wczoraj na ul. Boryńskiej w Świerklanach, policjanci z rybnickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem. 53-letni mieszkaniec Rybnika „wydmuchał” blisko promil alkoholu. Podczas sprawdzenia dokumentów okazało się, że mężczyzna nie posiadał prawa jazdy. Ponadto podczas wykonywanych czynności policjanci ustalili, że wobec 53-latka, w 2009 roku została wydana decyzja o cofnięciu uprawnień. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
  • Kolejny kierujący, wobec którego w 2011 roku została wydana decyzja o cofnięciu uprawnień, został zatrzymany wczoraj na ulicy Wodzisławskiej. Czynności w tej sprawie prowadzą rybniccy policjanci.

Po raz kolejny apelujemy, aby po wypiciu alkoholu nie prowadzić żadnego pojazdu: samochodu, motocykla, czy nawet roweru. Kierowanie wszelkimi pojazdami na tzw. podwójnym gazie jest zabronione przepisami prawa, zagraża życiu i zdrowiu kierującego oraz stwarza zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Brak rozsądku i wyobraźni wśród kierowców wielokrotnie prowadził do tragedii!

Info: KMP Rybnik