KMP Gliwice: ,Wnuczka” i jej wspólnik oszukali 81-latkę z Knurowa.

1
762

Pomimo licznych apeli, po raz kolejny starsza osoba została oszukana metodą na wnuczka. Tym razem do 81 latki zadzwoniła zapłakana wnuczka z prośbą o pomoc, knurowianka oddała jej znajomemu oszczędności w kwocie około 40 tysięcy złotych. Jak łatwo się domyślić, prawdziwa wnuczka nie miała o niczym pojęcia, zdarzenie w całości było sfingowane przez oszustów.

Do zdarzenia doszło na ulicy Puszkina w Knurowie. Do 81-latki zadzwoniła zapłakana kobieta, przedstawiając się jako jej wnuczka. Kobieta prosiła o pomoc finansową. Nie podejrzewająca podstępu kobieta, przystała na prośbę swej,,wnuczki” i zebrała oszczędności, jakie miała w domu. Po upływie godziny na klatce schodowej kobiety zjawił się znajomy jej wnuczki. Mieszkanka Knurowa nie pytając o szczegóły, przekazała mu pieniądze. Jak łatwo się domyślić, prawdziwa wnuczka nie miała o niczym pojęcia, zdarzenie w całości było sfingowane przez oszustów. O fakcie popełnienia przestępstwa powiadomiła rodzina poszkodowanej.

To kolejny przypadek oszustwa metodą na wnuczka w naszym rejonie. Starsze osoby w dalszym ciągu dają się zmanipulować oszustom. Apelujemy, do rodzin, znajomych, osób opiekujących się osobami starszymi o zwrócenie szczególnej uwagi na zachowanie tych osób, rozpytanie o oszczędności, jakie posiadają, biżuterię bądź inne cenne przedmioty. Uczulenie na tego typu historie. W wielu przypadkach, osoby nie myślą trzeźwo. Jeżeli to możliwe przechowajmy dla nich oszczędności, osoba taka będzie miała utrudniony kontakt z większą ilością gotówki, a co za tym idzie w przypadku usiłowania oszustwa, to my jako organ i Państwo jako rodzina bądź znajomi będziemy mieli czas na reakcję. Zastanówmy się jak ochronić naszych bliskich przed takimi oszustami.

 

info: KMP Gliwice

 

1 KOMENTARZ

  1. tyle pieniędzy trzymała w domu? no cóż, pozostaje jeszcze pytanie skąd złodzieje wiedzili o tym że ona ma pieniądze?

Comments are closed.