Dziś, 8 stycznia, na drogach panują trudne warunki. Tylko w ciągu kilku ostatnich godzin gliwicka policja odnotowała aż 19 zdarzeń. Około godziny 7.30 kierowca osobówki nie zauważył na przykład pieszego, zaś o godz. 10.00 jadąca DK 88 ciężarówka, poruszając się za szybko, wpadła do rowu. Apelujemy do kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności

Na naszych drogach utrzymują się trudne warunki, w wyniku czego przy ul. Toszeckiej doszło dziś rano do potrącenia osoby przechodzącej na oznakowanym przejściu dla pieszych. Poszkodowany trafił do szpitala.
Z kolei na DK 88, w odległości ok. 400 metrów od zjazdu na autostradę A1, kierowca ciężarówki zdecydował się wyprzedzić samochód osobowy marki Renault. Podczas tego manewru jego pojazdem zarzuciło. Prawa fizyki były bezwzględne: ciężki samochód zjechał do rowu, uszkadzając po drodze prawidłowo jadącego scenica. Oba auta wylądowały na poboczu.
Policja wyjaśnia przyczyny oraz okoliczności powyższych zdarzeń.
Padający śnieg, niska temperatura, pojawiające się miejscami oblodzenia powodują, że warunki na drogach mogą się gwałtownie zmienić. Kierowcy powinni więc pamiętać, że niezależnie od warunków drogowych i drogowców, to od ich decyzji zależy, czy bezpiecznie dojadą do celu.

Info: KMP Gliwice