GliwiceKronika policyjna

KMP Gliwice: SILNY WIATR USZKADZAŁ SAMOCHODY W MIEŚCIE I POWIECIE

Cały czas obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia w sprawie silnego wiatru, również w naszym rejonie. Policji wciąż zgłaszane są interwencje dotyczące samochodów uszkodzonych przez spadające przedmioty, dachówki, a nawet pchane wiatrem kosze na śmieci. W wyniku nocnej wichury zablokowane były drogi, interweniowali strażacy i policjanci.

O godzinie 1.26 przy ul. Toszeckiej w Gliwicach drzewo przewróciło się na samochody marek Renault i Toyota. Podobne zdarzenia zgłaszano kolejno: godz. 1.28, ul. Witkiewicza, godz. 1.56, ul. Błogosławionego Czesława – drzewa przewróciły się na samochody; godz. 1.57, Paczyna – auto wjechało w leżące na jezdni drzewo; godz. 1.46, Knurów, parking przy ul. Jagiełły – drzewo przewróciło się na pojazdy; godz. 2.05, Rachowice, ul. Wiejska – drzewo zatarasowało drogę, zerwało kable elektryczne; godz. 2.05, Przyszowice, ul. Makoszowska – drzewo upadło na jezdnię (podobnie, w tym samym czasie, w Gliwicach na Pszczyńskiej, Strzelców Bytomskich, Ligonia).
Wiatr unosił blaszane garaże przy ul. Wita Stwosza – jeden z nich, przemieszczając się, uszkodził auto. Podobnie było w Smolnicy oraz przy ul. Tylnej w Gliwicach.
Na 289. kilometrze autostrady A4 policjanci ujawnili leżący na barierach kontener, który prawdopodobnie spadł z jakiejś ciężarówki.
Obecnie liczne policyjne patrole jeżdżą do wezwań dotyczących uszkodzonych dachówkami i innymi przedmiotami samochodów.

Radzimy zabezpieczać przedmioty przechowywane na balkonach czy parapetach. Jak widać po doświadczeniach dwóch dni, wiatr przewraca znaki drogowe, tablice informacyjne, zrywa blaszane pokrycia pomieszczeń gospodarczych. To wszystko może być niebezpieczne dla życia i zdrowia ludzi. Na szczęście dotąd nie odnotowano żadnego przypadku, w którym ktoś zostałby ranny.

Info: KMP Gliwice